Profesjonalizm i szybka reakcja mł. asp. Jakuba Borkowskiego ratują życie kobiety

Profesjonalizm i szybka reakcja mł. asp. Jakuba Borkowskiego ratują życie kobiety

Młodszy aspirant Jakub Borkowski, pełniący obowiązki Pomocnika Dyżurnego w komendzie w śródmieściu, swoją natychmiastową interwencją oraz efektywnym działaniem, uratował kobiecie życie. Kobieta, której życie było zagrożone, mieszkała w jednej z miejscowości Wielkopolski, znajdującej się o kilkaset kilometrów od stolicy kraju. Pamiętajmy, że w sytuacjach kryzysowych pomoc fachowców jest bezcenna.

W zeszłym tygodniu, dokładnie w czwartek, mł. asp. Jakub Borkowski, jako Pomocnik Oficera Dyżurnego w śródmiejskiej komendzie, otrzymał doniesienie o kobiecie w stanie kryzysowym, która wymagała pilnej interwencji. Jej stan zdrowia był na tyle poważny, że jej życie było w realnym niebezpieczeństwie. Mimo skomplikowanej rozmowy, która trwała wiele minut, Borkowski potrafił profesjonalnie podejść do sytuacji i ustalić lokalizację osoby potrzebującej pomocy. Jak się okazało, kobieta mieszkała w odległej wielkopolskiej miejscowości, o kilkaset kilometrów od Warszawy.

Wiadomość o sytuacji natychmiast została przekazana do lokalnego posterunku policji. Policjanci, po otrzymaniu informacji, szybko dotarli do miejsca zamieszkania kobiety. Jak się potwierdziło, ustalenia mł. asp. Borkowskiego były prawdziwe i kobieta w stanie kryzysowym została poddana opiece medycznej.

Dzięki empatii oraz profesjonalizmowi mł. asp. Borkowskiego, kobieta w kryzysie otrzymała niezbędną pomoc. Warto pamiętać, że w trudnych momentach wsparcie specjalistów jest nieocenione. Poniżej znajduje się tabela z numerami telefonów dla osób potrzebujących pomocy.