Próba przekupienia policjantów przez 31-letniego kierowcę zakończona zatrzymaniem

Próba przekupienia policjantów przez 31-letniego kierowcę zakończona zatrzymaniem

Podczas nocnej patrolowej służby w miejscowości Sobienie-Jeziory, funkcjonariusze zwrócili uwagę na prowadzony przez 31-latka samochód marki Subaru. Mężczyzna wykazywał oznaki nerwowości na widok radiowozu, co skierowało na niego uwagę policjantów. Jego zachowanie skłoniło mundurowych do przeprowadzenia kontroli.

Po sprawdzeniu pojazdu i kierowcy w policyjnym systemie, wszystko wydawało się być w porządku. Jednak policjanci, kierując się swoim instynktem, postanowili dokładniej skontrolować mężczyznę. Znaleziono przy nim pudełko po zapałkach, w którym znajdował się zielony susz roślinny. Przyznał, że jest to marihuana.

Następnie 31-latek podjął próbę uniknięcia odpowiedzialności za posiadanie narkotyków poprzez próbę przekupienia policjantów. Wręczył jednemu z nich portfel z gotówką wynoszącą ponad 1300 PLN, proponując zwolnienie go bez konsekwencji. Policjanci jednak poinformowali kierowcę, że jego działanie stanowi przestępstwo korupcyjne, co tylko pogłębiło jego problemy. Został zatrzymany i odtransportowany do komendy.

W Prokuraturze Rejonowej w Garwolinie 31-latek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania substancji odurzających oraz próby przekupienia funkcjonariusza. Prokuratura objęła mężczyznę policyjnym dozorem. W związku z tymi czynami, grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.