Prawo jazdy kat. B – ile kosztuje, jak się zapisać, ile trwa szkolenie?

Prawo jazdy kat. B – ile kosztuje, jak się zapisać, ile trwa szkolenie?

Prawo jazdy kat. B pomoże Ci osiągnąć niezależność od komunikacji miejskiej. Dzięki niemu będziesz mógł spełnić swoje marzenia o podróżach po Polsce własnym samochodem. Dodatkowo rozwiniesz swoje umiejętności i staniesz się atrakcyjniejszy jako kandydat na rynku pracy. Zanim jednak do tego dojdzie, musisz zapisać się na odpowiedni kurs. Ile kosztuje szkolenie? Jak się na nie zapisać? Ile trwa kurs prawa jazdy? Odpowiadamy.

Ile kosztuje prawo jazdy kat. B?

Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie kursanci, dotyczy kosztów szkolenia. Nic w tym dziwnego, ponieważ wielu kursantów decyduje się na sfinansowanie kursu własnym sumptem. Dlatego cena odgrywa ogromną rolę. Nie powinna być jednak jedynym kryterium podczas wyboru oferty. Porównaj oferty szkół nauki jazdy pod kątem cen, ale zajrzyj również do szczegółów. Upewnij się, co możesz uzyskać w ramach szkolenia.

Zdarza się, że kurs na prawo jazdy kat. B, który kosztuje więcej, niesie ze sobą po prostu więcej korzyści. Sprawdź, czy konkretne rozwiązania będą Ci potrzebne i dopasuj kurs do swoich preferencji. Oprócz tego musisz pamiętać, że na koszt prawa jazdy kat. B składają się także opłaty za egzamin teoretyczny i praktyczny.

Sprawdź kurs prawa jazdy Warszawa w 3 odsłonach w IntroHL!

Jak zapisać się na kurs prawa jazdy?

Odpowiedź na to pytanie różni się w zależności od tego, jaką szkołę nauki jazdy wybierzesz. Wśród dostępnych rozwiązań pojawiają się te standardowe, na przykład wizyta w siedzibie ośrodka szkoleniowego i osobiste zgłoszenie na kurs. Dodatkowo większość ośrodków wprowadza możliwość zapisów na szkolenie przez telefon lub mailowo. Pojawiają się jednak również inne rozwiązania. Wiele szkół decyduje się na wprowadzenie formularzy zapisów na stronach internetowych, gdzie określasz: jaki kurs Cię interesuje i kiedy.

Część szkół korzysta również z zewnętrznych formularzy zapisów generowanych przez platformy udostępniające różne rankingi kursów. W IntroHL możesz zgłosić się na kurs poprzez formularz kontaktowy, telefon, wiadomość e-mail lub formularz kontaktowy.

Ile trwa kurs prawa jazdy?

Standardowo kurs na prawo jazdy kat. B obejmuje 30 godzin zajęć praktycznych, 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 4 godziny pierwszej pomocy. Jest to podstawowa wersja oferty. Warto jednak zwrócić uwagę, że niektóre szkoły nauki jazdy wzbogacają podstawowy wymiar zajęć o dodatkowe godziny. W efekcie zyskujesz okazję do dopracowania swoich umiejętności przed ostatecznym testem, czyli egzaminem w WORD.

Ilość godzin szkoleniowych to tylko jeden z czynników determinujących czas realizacji kursu. Dodatkowym warunkiem jest dyspozycyjność instruktora. W IntroHL zrealizujesz zajęcia teoretyczne podczas jednego weekendu. Zajęcia odbywają się od piątku do niedzieli. Z kolei realizacja zajęć praktycznych zależy w dużej mierze od Twojej dyspozycyjności.

Kurs prawa jazdy w IntroHL

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje szkolenie pozwoli Ci na bezpieczne poruszanie się nie tylko na trasach egzaminacyjnych, ale również w każdym dowolnym miejscu, szkolenie w IntroHL może być doskonałym rozwiązaniem. Dzięki niemu zdobędziesz niezbędną wiedzę oraz umiejętności u boku instruktorów z uprawnieniami egzaminatorów!

Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać dzięki ofercie IntroHL Kurs na prawo jazdy Warszawa!