Potężna kolizja w Warszawie: autobus miejski i samochód osobowy. Trzy osoby w stanie krytycznym

Potężna kolizja w Warszawie: autobus miejski i samochód osobowy. Trzy osoby w stanie krytycznym

Tragiczny incydent drogowy w stolicy. W Alejach Wilanowskich, na wysokości Galerii Mokotów, dochodzi do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej z samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia kilka osób odnosi poważne obrażenia. Niepotwierdzone źródła sugerują liczby rzędu sześciu poszkodowanych. Policja potwierdziła, że część ofiar jest w stanie krytycznym. Służby ratunkowe pracują na miejscu, a kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu.

Do tragicznego zdarzenia doszło około godziny dwunastej w środę, 22 listopada. Na skrzyżowaniu Al. Wilanowskich z ul. Rodziny Hiszpańskich doszło do groźnego incydentu z udziałem autobusu MZA. W wyniku tego zdarzenia wiele osób jest ciężko rannych. Policjanci są obecni na miejscu i wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Autobus linii 317 MZA jechał z Wilanowa w kierunku P+R Al. Krakowska. Uległ on zderzeniu z samochodem marki BMW, który z nieznanych powodów uderzył bokiem w autobus. Samochód osobowy przewoził cztery osoby. Wszystkie one odniosły obrażenia, a trzy z nich są obecnie w stanie krytycznym i przebywają w szpitalu. Przed przyjęciem do szpitala ofiary zostały wydobyte z auta przez strażaków. Pasażerowie autobusu oraz jego kierowca byli badani przez medyków na miejscu. Dwie osoby z autobusu zostały przewiezione do szpitala w stanie umiarkowanym. Kierowca autobusu był badany na miejscu przez medyka.

Podinspektor Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Stołecznej Komendy Policji, podał także informacje o poszkodowanych. Cztery osoby z samochodu marki BMW trafiły do szpitala. Stan kierowcy BMW jest ciężki i nie było możliwości przeprowadzenia testu alkomatu. Kierowca autobusu miejskiego przeszedł test na zawartość alkoholu i jest trzeźwy. Według wstępnych ustaleń, BMW jechało Wilanowską od ulicy Wołoskiej w kierunku Puławskiej. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w autobus jadący w przeciwnym kierunku.

Rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych, Adam Stawicki, przekazał informacje, że kierowca autobusu jest „obolały, ale nie wymagał opieki medycznej ani psychologicznej”. Dodał również, że dwoje pasażerów zostało przewiezionych do szpitala.