Interwencja policji na Targówku zakończona zatrzymaniem czterech mężczyzn i konfiskatą narkotyków

Interwencja policji na Targówku zakończona zatrzymaniem czterech mężczyzn i konfiskatą narkotyków

Pod osłoną nocy, funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego komisariatu Policji Warszawa Targówek przeprowadzili skuteczną interwencję w jednym z mieszkań położonych przy ulicy Ponarskiej. Ich działania zaowocowały zatrzymaniem czterech mężczyzn w wieku od 23 do 29 lat. W lokalu znaleziono i zabezpieczono pokaźną ilość substancji nielegalnych, takich jak amfetamina, mefedron czy tabletki ecstasy. Zatrzymani, obywatele Białorusi, zostali doprowadzeni do prokuratury w celu przesłuchania. Ostatecznie wszyscy znaleźli się pod dozorem policyjnym, a teraz muszą liczyć się z ryzykiem kary do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku interwencji policyjnej zabezpieczono mieszankę różnych substancji, jak pokazuje zdjęcie przedstawiające próbki o różnych wielkościach i w różnych kolorach, upakowane w przezroczystych torebkach, a następnie rozłożone na blacie biurka.

Całe wydarzenie miało miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek. Patrol z Targówka otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony dotyczące naruszenia ciszy nocnej w budynku przy ulicy Ponarskiej. Ochroniarz, który na początku sam próbował rozwiązać problem, w końcu zdecydował się wezwać wsparcie policji.

Patrol policyjny skierowany został do konkretnego mieszkania, gdzie trwało głośne spotkanie z udziałem alkoholu. Czterech mężczyzn obecnych na miejscu zostało poddanych kontroli. Funkcjonariusze natrafili na śniadaniówkę wypełnioną torebeczkami strunowymi zawierającymi białą substancję i kolorowe tabletki. Dokładna inspekcja lokalu ujawniła kolejne porcje narkotyków ukryte w szafkach kuchennych czy półkach w salonie.

Mimo zdecydowanych dowodów, wszyscy zatrzymani zaprzeczali jakiejkolwiek znajomości czy powiązania z odnalezionymi substancjami. Ich niepokój wzrastał wraz z dociekliwościami policji, co ostatecznie przerodziło się w agresywność i nieposłuszeństwo. Mundurowi byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego, aby opanować sytuację.

Mężczyźni zostali aresztowani w celu dalszego wyjaśnienia sytuacji. Zabezpieczone substancje zostały przekazane na testy, które potwierdziły, że były to amfetamina, mefedron, marihuana, haszysz i ecstasy. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ już prowadzi śledztwo w tej sprawie. We wtorek wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni na przesłuchanie. Usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Wobec nich zastosowano dozór policyjny, a grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.