Poszukiwany od 21 lat za kradzież, mężczyzna zatrzymany po powrocie z emigracji w Irlandii

Poszukiwany od 21 lat za kradzież, mężczyzna zatrzymany po powrocie z emigracji w Irlandii

Białystok stał się ostatnio areną działań kryminalistów, którzy ścigali mężczyznę poszukiwanego przez prawo. Jak wykazały ich operacyjne ustalenia, był to miejsce, w którym ukrywał się 43-letni mężczyzna po powrocie z długotrwałej emigracji w Irlandii. Wobec tego mężczyzny wydano list gończy, gdyż musiał on odbyć karę siedmiu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. Był poszukiwany przez pełne 21 lat – dokładnie tyle samo czasu spędził za granicą. Teraz, po powrocie do kraju, dzięki działaniom policjantów z Pragi Południe został umieszczony w zakładzie karnym.

Wskaźnikami dla policjantów Wydziału Kryminalnego były ślady prowadzące do rozwiązania sprawy 43-letniego mężczyzny, którego poszukiwano od 21 lat. Sąd wydał za nim list gończy, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary siedmiu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. W chwili wystawienia listu gończego, mężczyzna nie był już jednak w Polsce. Jak się później okazało, emigrował i spędził większość czasu w Irlandii. W tym roku podjął decyzję o powrocie do kraju. Przyznał policjantom, że wiedział o swoim statusie poszukiwanego i ciągle starał się ukrywać.

Policjanci przeprowadzili szereg szczegółowych kontroli, zweryfikowali i potwierdzili informacje operacyjne, co pozwoliło ustalić, że mężczyzna prawdopodobnie ukrywa się w Białymstoku. Rozplanowali akcję, której na miejscu udzielił wsparcia personel Wydziału Techniki Operacyjnej komendy w Białymstoku. 43-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów, funkcjonariusze, zgodnie z postanowieniem zawartym w liście gończym, umieścili mężczyznę w zakładzie karnym.