Policjantka z Piaseczna uczy przedszkolaki bezpieczeństwa na drodze i nie tylko

Policjantka z Piaseczna uczy przedszkolaki bezpieczeństwa na drodze i nie tylko

Na terenie Piaseczna, funkcjonariusze policji często angażują się w edukację najmłodszych, prowadząc zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Tym razem to Przedszkole „Melodia” miało okazję gościć przedstawicielkę piaseczyńskiej drogówki. Spotkanie z funkcjonariuszką było okazją dla dzieci do nauki o pracy policji, pierwszej pomocy oraz zasadach bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i podczas wolnego czasu. Maluchy z zainteresowaniem słuchały prelekcji, aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a na koniec serdecznie podziękowały za to wyjątkowe wydarzenie.

Dzień w Przedszkolu Publicznym „Melodia” obfitował w emocje – do placówki zawitała sierżant Adriana Klimczuk z piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego. W trakcie spotkania dzieci miały okazję powtórzyć zasady korzystania z dróg. Policjantka podkreśliła jak ważne jest poruszanie się po chodniku oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. Szczególnie zwróciła uwagę na prawidłowe przechodzenie przez ulicę – w miejscach do tego wyznaczonych, zawsze po uprzednim zatrzymaniu i rozejrzeniu się. Wiedza na temat własnego bezpieczeństwa jest niezbędna, żeby uniknąć zagrożeń – podkreślała sierżant Klimczuk.

Kolejnym tematem poruszanym przez funkcjonariuszkę były sytuacje wymagające skorzystania z numeru alarmowego 112 oraz sposób przekazywania informacji osoba odbierającej zgłoszenie. Sierżant Klimczuk pokazała również, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Nieodłącznym elementem spotkania była opowieść o codziennej pracy policjantki. Dzieci dowiedziały się m.in., że funkcjonariusz w białych rękawiczkach i czapce to osoba kierująca ruchem drogowym, a jej polecenia muszą być bezwzględnie przestrzegane. Na zakończenie maluchy otrzymały odblaski, które miały towarzyszyć im zawsze. Przy okazji deklarowały, że zdobytą wiedzę przekażą rodzicom.

Finalem spotkania było zwiedzanie policyjnego radiowozu – atrakcji, która na pewno na długo zapadnie w pamięć przedszkolakom.