Policjanci z Bielan wytropili mężczyznę podejrzanego o próbę zabójstwa i kobietę, której zarzucono zacieranie dowodów

Policjanci z Bielan wytropili mężczyznę podejrzanego o próbę zabójstwa i kobietę, której zarzucono zacieranie dowodów

Na terenie warszawskich Bielan doszło do aresztowania mężczyzny, który jest podejrzany o próbę dokonania zabójstwa. W tej samej sprawie została również zatrzymana kobieta, która najprawdopodobniej próbowała zatrzeć ślady przestępstwa. Postępowanie w tej sprawie zostało już rozpoczęte. Sąd podjął decyzję zgodną z wnioskiem prokuratury i nałożył na mężczyznę trzymiesięczny areszt, natomiast wobec kobiety stosuje się policyjny dozór. Za popełnione czyny, 40-letniemu mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, podczas gdy 40-letnia kobieta może zostać skazana na karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Ekipa policyjna z Bielan otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie leżącym przed blokiem przy ul. Kluczowej, który był raniony. Natychmiast skierowano tam grupę funkcjonariuszy. Na miejscu okazało się, że mężczyzna ma rany pochodzące od kłutej broni. Natychmiast przetransportowano go do szpitala. Funkcjonariusze zauważyli w pobliżu miejsca incydentu innego mężczyznę, który jak się okazało, zaatakował poszkodowanego po tym, jak ten zwrócił mu uwagę na zbyt głośne zachowanie. Zatrzymano obywatela Mołdawii i umieszczono go w areszcie.

Bezpośrednio po zdarzeniu przystąpili do pracy detektywi z grupy dochodzeniowo-śledczej. Pod nadzorem dyżurnego prokuratora zabezpieczyli miejsce incydentu i przystąpili do szczegółowych oględzin. Tymczasem inni policjanci przesłuchiwali świadków i analizowali informacje napływające na bieżąco. W wyniku prowadzonego dochodzenia ustalili, że była partnerka zatrzymanego 40-latka mogła być powiązana z incydentem. Jeszcze tego samego dnia kobieta została aresztowana przez bielańską policję. W toku dalszych działań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli nóż, który ukryła 40-latka, a którym prawdopodobnie mężczyzna zadawał ciosy.

Policjanci z Bielan pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie 40-letniemu obywatelowi Mołdawii zarzutu usiłowania zabójstwa. 40-letniej obywatelce Ukrainy postawiono zarzut za zacieranie śladów. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Wobec kobiety zastosowano policyjny dozór. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a kobiecie kara do 5 lat pozbawienia wolności.