Policja z Jabłonny złapała 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Policja z Jabłonny złapała 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Podczas jednej z nocnych patrolów, funkcjonariusze policji z miejscowości Jabłonna, postanowili zatrzymać do kontroli samochód typu BMW. Co interesujące, elementem wzbudzającym ich zainteresowanie były zaparowane szyby pojazdu. Policjanci przystąpili do oceny stanu trzeźwości kierującego, lecz test alkomatem nie wykazał obecności alkoholu w jego organizmie. Zwróciło jednak ich uwagę silne napięcie wyraźnie odczuwalne u jednego z pasażerów.

Gdy mundurowi podjęli dalsze działania, udało im się znaleźć saszetkę zawierającą biały proszek. Szacunkowe badania przeprowadzone przez narkotester sugerowały, że to mefedron. Właścicielem niebezpiecznej zawartości okazał się być 24-letni mężczyzna, który był pasażerem w kontrolowanym wcześniej aucie.

W wyniku incydentu, ten młody mieszkaniec powiatu został natychmiast zatrzymany i przeniesiony do celi dla osób aresztowanych. Następnego dnia usłyszał formalne zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Za występek ten grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.