Policja z Bielan aresztowała dwójkę podejrzanych o kradzież z samochodu i nadużycie skradzionych kart bankowych

Policja z Bielan aresztowała dwójkę podejrzanych o kradzież z samochodu i nadużycie skradzionych kart bankowych

Detektywi z bielańskiego komisariatu zatrzymali parę – mężczyznę i kobietę, w wieku 49 i 41 lat, oskarżonych o kradzież torebki zawierającej gotówkę, dokumenty i karty płatnicze z zaparkowanego pojazdu. Złodziejstwo nie ograniczyło się do jednorazowego czynu, bowiem para wykorzystała skradzione karty do przeprowadzenia aż 17 transakcji w ciągu jednego dnia. Dodatkowo, kobieta stanie przed sądem za dodatkowe zarzuty dotyczące kradzieży pieniędzy ze sklepu, wartych blisko 10 000 złotych. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed sądem, a grozi im surowa kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

W połowie maja mężczyzna zgłosił się na policję w Bielanach, informując o kradzieży torby z cennymi rzeczami z jego samochodu, który zaparkował przy ulicy Kasprowicza. Według relacji poszkodowanego, podczas gdy rozładowywał towar do sklepu, sprawcy skorzystali z okazji i ukradli torbę. Kierowca zorientował się, że padł ofiarą kradzieży dopiero wieczorem, a jeszcze tego samego dnia odkrył, że nieznany sprawca przeprowadził 17 transakcji za pomocą skradzionych kart.

Po zgłoszeniu incydentu, śledczy z bielańskiego wydziału kryminalnego natychmiast przystąpili do pracy. Policjanci ustalili, że jedna z transakcji została wykonana w sklepie przy ulicy Kasprowicza, gdzie zarejestrowano obraz złodzieja. Kilka dni po tym incydencie, policja zatrzymała podejrzanego 49-latka i 41-latkę.