Policja przechwytuje 18000 nielegalnych papierosów na Pradze Północ i zatrzymuje obywatela Armenii

Policja przechwytuje 18000 nielegalnych papierosów na Pradze Północ i zatrzymuje obywatela Armenii

Podczas operacji przeprowadzonej na terenie dzielnicy Praga Północ, dokładniej rejon ulicy Targowej, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją praskiej komendy ujawnili kontrabandę. Zabezpieczyli aż 18 tysięcy sztuk nielegalnie wprowadzonych do obiegu papierosów. W całym tym procederze uczestniczył mężczyzna pochodzenia ormiańskiego, który został zatrzymany. Grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności lub kombinacja obu tych sankcji. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ nadzoruje postępowanie w tej sprawie.

W trakcie monitorowania miejsca, funkcjonariusze zauważyli znanego im mężczyznę wychodzącego z wskazanego mieszkania. Przenosił plecak, który okazał się pełen papierosów. Ormianin przyznał się do posiadania około 100 paczek wyrobu tytoniowego pochodzącego z przemytu.

Wiedząc, że to tylko część sprawy, policjanci dokładnie przeszukali mieszkanie oraz samochód mężczyzny. W oplu znaleźli kolejne setki paczek papierosów. W sumie, podczas tej jednej operacji udało się przechwycić ponad 18 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

Po zakończeniu działań na miejscu, zatrzymany został przetransportowany do komendy przy ulicy Jagiellońskiej. Tam sporządzono odpowiednią dokumentację, która stała się podstawą do wszczęcia śledztwa. Policjanci przesłuchali 52-letniego mężczyznę i przedstawili mu zarzut z kodeksu karno-skarbowego, do którego się przyznał.