Podsumowanie działań Straży Miejskiej z okresu Wszystkich Świętych

Podsumowanie działań Straży Miejskiej z okresu Wszystkich Świętych

Straż Miejska podliczyła efekty swych działań podczas święta Wszystkich Świętych, wykazując aż 860 interwencji na terenie całego miasta oraz zaledwie trzy przypadki zatrzymania osób. Operacje o kryptonimach „Znicz” i „Hiena”, realizowane w dniach od 27 października do 5 listopada, miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym miejsca pochówku. Akcje te angażowały w sumie 675 strażników miejskich.

Stołeczna straż miejska przekazała poprzez swoją stronę internetową, że w wymienionym okresie wystawiono 178 mandatów karnych, natomiast w 84 sytuacjach strażnicy ograniczyli się do pouczenia. Policja miejska wystosowała również wezwania do 182 właścicieli pojazdów, które zostały nieprawidłowo zaparkowane. W związku z tym nałożono 29 mandatów, a w 54 wypadkach udzielono tylko upomnień. W 35 sytuacjach konieczne było jednak wezwanie usługi holowania dla pojazdów utrudniających ruch drogowy.

Z kolei, 125 mandatów oraz 11 pouczeń dotyczyło nielegalnej działalności handlowej. W ich ramach strażnicy zatrzymali jedną osobę, podejrzewaną o kradzież kieszonkową w autobusie w pobliżu Cmentarza Bródnowskiego, oraz kierowcę, który zaparkował swój samochód przy murze cmentarnym, a w bagażniku którego znaleziono kwiaty w doniczkach o nieznanej proweniencji. Z powodu braku satysfakcjonującego wyjaśnienia, mężczyzna został przekazany pod opiekę policji.

W trakcie działań zabezpieczających, straż miejska zatrzymała także dwóch sprawców pobicia – ojca i syna, w pobliżu Cmentarza Bródnowskiego. Ojciec po brutalnym ataku musiał zostać przewieziony do szpitala. Pobitą parę zaatakowano na skutek drobnego uszkodzenia samochodu napastników na parkingu. Strażnicy miejscy udzielili również pomocy w odnalezieniu zaginionej 11-letniej dziewczynki na cmentarzu oraz np. osobom, które upadły.