Podsumowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez stołeczną policję

Podsumowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez stołeczną policję

32. edycja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod nadzorem warszawskiej policji jest na ukończeniu. Wstępne raporty pokazują, że to charytatywne wydarzenie przebiegło bez zakłóceń i poważnych incydentów, podczas gdy funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy zbierali ofiary, oraz uczestników imprezy.

32. finał WOŚP w tym roku miał miejsce na błoniach PGE Narodowego, które przez cały dzień odwiedzało wielu mieszkańców Warszawy i gości z całego kraju. Zdecydowali się oni wsparć ten szczytny cel, uczestniczyć w różnorodnych konkursach i pokazach oraz posłuchać swoich ulubionych wykonawców, którzy wystąpili na scenie.

Również tegoroczna edycja WOŚP była okazją do udziału w pikniku z mnóstwem atrakcji. Stoiska promocyjne Policji na błoniach przyciągały wiele osób – dorosłych, młodzież i dzieci. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zainteresować naszymi działaniami osoby w każdym wieku. Tuż obok naszych namiotów odbyły się prezentacje specjalnych pojazdów służbowych, takich jak opancerzony „TUR” wykorzystywany przez Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie, czy ambulanse: wypadkowy wydziału ruchu drogowego oraz ambulans kryminalistycznych.

Podczas 32. finału WOŚP w Warszawie i okolicach odbyło się wiele towarzyszących imprez, nad bezpieczeństwem których czuwali policjanci stołecznego garnizonu. Biegli oni m.in. w Legionowie, Zakroczymiu czy Kobyłce. Niektórzy z funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Warszawa III oraz Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie wzięli udział w turnieju piłki nożnej pod hasłem „Gramy razem dla WOŚP”. Na licytację wystawiono również voucher, który umożliwi zwycięzcy i jego rodzinie lub przyjaciołom poznania pracy policjantów z mokotowskiej komendy. Na innej aukcji dyżurny z Nowodworu oferował voucher na przejażdżkę swoim motocyklem. Wiele osób zainteresowało się także aukcją, na której można było wygrać wspólny patrol łodzią z policjantami Komisariatu Rzecznego po Wiśle lub Jeziorze Zegrzyńskim.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas WOŚP zaangażowano funkcjonariuszy z pionów prewencyjnego, kryminalnego oraz ruchu drogowego. Policjanci towarzyszyli także uczestnikom biegu „Policz się z cukrzycą” na całej 5-kilometrowej trasie, niektórzy nawet wzięli w nim udział. Dbali oni także o bezpieczeństwo na drogach podczas imprez sportowych, które odbywały się na ulicach miasta, informując o utrudnieniach i sugerowanych objazdach.

Według wstępnych podsumowań policji stołecznej, wydarzenie przebiegło bez problemów. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów.