Podstępne kradzieże nieletnich: siostry okradały własną ciotkę

Podstępne kradzieże nieletnich: siostry okradały własną ciotkę

Ostatnie działania funkcjonariuszy z wydziału profilaktyki społecznej, spraw z nieletnimi i patologii na Woli skupiały się na rozwiązaniu sprawy dotyczącej kradzieży. Początkowe informacje wskazywały na to, że dwie niepełnoletnie dziewczynki, będąc u swojej ciotki, wykorzystały jej zaufanie i dokonały kradzieży. Szczególnie zaskakujące było to, że jedna z dziewcząt, mająca zaledwie 15 lat, była powiązana z jeszcze innym przestępstwem tego rodzaju, które miało miejsce podczas letniego pobytu u tej samej ciotki. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych funduszy oraz przedmioty, które zostały za nie nabyte. Zebrane dowody zostały później przekazane do Sądu Rodzinnego i dla Nieletnich.

Policjanci z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Woli byli zajęci analizą informacji dotyczących dwóch niepełnoletnich dziewczyn w wieku 13 i 15 lat. Najważniejszym punktem ich śledztwa było ustalenie sprawców kradzieży dużej sumy pieniędzy. Z pierwszych raportów wynikało, że starsza z dziewcząt, mająca 15 lat, wykorzystała okres letnich wakacji u swojej ciotki do dokonania kradzieży jej zgromadzonych oszczędności – ponad 25 tysięcy zł. Ukradzione pieniądze posłużyły 15-latce do zakupu biżuterii i zaspokojenia innych bieżących potrzeb. Ponadto wyszło na jaw, że podczas poprzedniej wizyty u ciotki, 15-latka wraz ze swoją młodszą siostrą ukradły dodatkowo kwotę 4 tysięcy zł.

Służby policyjne przeprowadziły szereg czynności śledczych w tej sprawie i odzyskały część skradzionych funduszy oraz przedmioty nabyte za skradzione pieniądze. Zebrane materiały dowodowe zostały następnie przekazane do Sądu Rodzinnego i dla Nieletnich.