Oszustwa przy użyciu kodów Blik zakończone aresztowaniem trzech mężczyzn

Oszustwa przy użyciu kodów Blik zakończone aresztowaniem trzech mężczyzn

Na wniosek prokuratury rejonowej w dzielnicy Wola, trzej mężczyźni podejrzewani o oszustwo zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Według wstępnych informacji, mężczyźni te fałszywie przedstawiali siebie jako pracowników banku, by wprowadzić swoją ofiarę w błąd. Wykorzystali kody BLIK, by defraudować jej środki finansowe. Policjanci z dzielnicy Bemowo dokonali ich zatrzymania. Zarzutem, który usłyszeli od sądu jest oszustwo, za które mogą zostać skazani na karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Okoli godziny 13, funkcjonariusze z Bemowa interweniowali wobec grupy mężczyzn, którzy prawdopodobnie wykorzystywali nielegalnie zdobyte kody Blik do realizacji wypłat. Według zgromadzonych dowodów, mężczyźni byli obserwowani przy bankomacie, do którego wielokrotnie podchodzili i z którego wypłacali pieniądze.

Podczas przeprowadzonej kontroli, policjanci znaleźli przy nich gotówkę w sumie przekraczającą 11 tysięcy złotych. Tymczasem, trzeci z podejrzanych został złapany „na gorącym uczynku” gdy pobierał pieniądze z bankomatu.

Śledztwo zgromadziło dowody przeciwko mężczyznom, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące oszustwa jako współdziałający i działający w porozumieniu ze sobą. Na podstawie wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola, sąd nałożył na nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Maksymalna kara za oszustwo wynosi 8 lat więzienia. Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola w Warszawie.