Nowe ośrodki pomocy dla osób dotkniętych chorobami otępiennymi

Nowe ośrodki pomocy dla osób dotkniętych chorobami otępiennymi

Warszawa gwarantuje pomoc dla tych rodzin, które borykają się z chorobami otępiennymi. Osoby, które cierpią na Alzheimera, będą mogły korzystać z najwyższej jakości opieki w nowo powstałych ośrodkach. Właśnie rozpoczęto proces przygotowań do uruchomienia dwóch pierwszych placówek na terenie Żoliborza oraz Mokotowa.

Wszyscy mieszkańcy stolicy są dla nas ważni, ale szczególnie dbamy o tych, którzy potrzebują dodatkowej pomocy – mówi Aldona Machnowska-Góra, zastępca prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Dlatego też za cel postawiliśmy sobie rozbudowę Centrum Alzheimera i stworzenie nowych punktów opieki, które będą bliżej osób potrzebujących. Dzienny dom pobytu będzie wkrótce dostępny na Żoliborzu i Mokotowie, a w przyszłości planowane jest ich otwarcie także w innych dzielnicach miasta. Nasze wsparcie obejmie nie tylko osoby chore, ale również ich rodziny – dodaje.

Centrum Alzheimera zlokalizowane przy al. Wilanowskiej 257 udziela całodobowej opieki, ale także prowadzi dzienną terapię. Z powodu rosnącego zapotrzebowania na tego typu usługi, podjęto współpracę z jednostkami pomocy społecznej oraz dzielnicami miasta stołecznego Warszawy. Dzięki temu, powstaną nowe dzienne domy pobytu w różnych częściach miasta, takich jak Żoliborz (ul. Bieniewicka 10/14) lub Mokotów (ul. Belwederska 13).

Osoby chore będą mogły korzystać z usług dziennych domów pobytu od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. W każdej placówce zatrudnieni będą wykwalifikowani specjaliści, takie jak psycholog, logopeda, rehabilitant, instruktor kulturowo–oświatowy, terapeuta zajęciowy, pracownik socjalny oraz opiekunowie.