Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej bliskie ukończenia

Muzeum Historii Polski na terenie Cytadeli Warszawskiej bliskie ukończenia

Przebudowa Cytadeli Warszawskiej, która ma za zadanie przekształcić ją w Muzeum Historii Polski, jest obecnie największym i najbardziej kosztownym projektem kulturalnym w Polsce. Mimo pewnych opóźnień, inwestycja zbliża się do końca. Minister kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński, już zapowiedział datę otwarcia nowego muzeum.

Zakończenie prac nad przekształceniem Cytadeli Warszawskiej w nowoczesne Muzeum Historii Polski jest bliskie. Artur Popko, prezes Budimeksu, utrzymuje, że pozostało tylko kilka drobnych detali do dopracowania. W ciągu następnego miesiąca obiekt powinien być gotowy do użytku, a następnie rozpocznie się proces ubiegania o pozwolenie na jego eksploatację.

Pomimo początkowych planów zakończenia inwestycji jesienią 2022 roku, a następnie przesunięcia terminu na wczesne miesiące 2023 roku, ostateczny termin oddania budynku to trzeci kwartał tego samego roku.

Teraz wiemy jednak, że oficjalne otwarcie Muzeum Historii Polski zaplanowano na 29 września. Na tę okazję przygotowany został trzydniowy program pełen wydarzeń.