Kryminaliści z Legionowa przechwytują złodziei rowerów

Kryminaliści z Legionowa przechwytują złodziei rowerów

Podczas działania na terenie Legionowa, detektywi kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o grabież rowerów w tej lokalizacji. W trakcie przeszukania jednego z mężczyzn, oficerowie znaleźli nożyce do cięcia metalu i odzyskali jeden ze skradzionych rowerów. W celu zapewnienia prawidłowego przebiegu postępowania, wobec obu uczestników zastosowano odpowiednie środki zapobiegawcze.

Pracownicy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie niedawno rozwiązali serię kradzieży rowerów, które miały miejsce w mieście. Analizując powiązane sprawy, udało się ustalić, że przestępcy kradli rowery pozostawione na stacji PKP w Legionowie, przecinając łańcuchy zabezpieczające.

Kilkanaście dni wcześniej, podczas patrolu na parkingu przy ulicy Szwajcarskiej, funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn wydających się być zainteresowanymi rowerami przed Centrum Komunikacyjnym w Legionowie. Widzieli, jak jeden z nich przecina łańcuch zabezpieczający rower, ale nie pozwolili mu odjechać. Niedługo później obaj podejrzani zostali aresztowani – 32-letni mężczyzna oraz jego 23-letni towarzysz trafili do policyjnej celi.

Po analizie dowodów, 32-latkowi przedstawiono dziesięć zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży rowerów, podczas gdy 23-latek będzie musiał odpowiedzieć za kradzież jednego roweru. Na wniosek prokuratury w Legionowie, sąd nałożył na starszego mężczyznę środek zapobiegawczy, aresztując go tymczasowo na trzy miesiące, podczas gdy młodszy był pod nadzorem policji. Dla przestępstw, które popełnili, grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Śledczy zaznaczają, że to jest sprawa o charakterze rozwojowym i nie wykluczają dalszych zatrzymań i zarzutów. Te działania są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.