Konsekwencje jazdy pod wpływem narkotyków: Policja w Otwocku zatrzymuje kolejnego kierowcę

Konsekwencje jazdy pod wpływem narkotyków: Policja w Otwocku zatrzymuje kolejnego kierowcę

Policjanci z Otwocka wszczęli nowe postępowanie dotyczące posiadania oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków. Wszystko to jest efektem sobotniej kontroli drogowej, którą przeprowadzili czujni stróże prawa. Tym razem konfiskatą zakończyło się odkrycie marihuany, co skutkowało umieszczeniem 31-letniego mężczyzny w areszcie. Zatrzymany już usłyszał zarzuty i wkrótce stanie przed sądem.

Podczas sobotniego patrolu, funkcjonariusze ruchu drogowego z Otwocka na jednej z miejscowych ulic przystąpili do kontroli kierującego fiatem. Już na samym początku kontrola przebiegała nietypowo – nerwowa postawa 31-latka za kierownicą wzbudziła podejrzenia policjantów, że ma on coś do ukrycia. Jego niecodzienne spojrzenie dodatkowo sugerowało, że mógł zażyć wcześniej jakieś substancje odurzające.

Intuicja stróżów prawa okazała się trafna. Szybko przeprowadzone badanie przy użyciu narkotestera potwierdziło wstępne przypuszczenia, wykazując obecność marihuany w organizmie 31-letniego mężczyzny. Umiejętność czytania między wierszami doprowadziła ich również do przeszukania auta, w którym znaleziono foliowy woreczek z suszem roślinnym.

Zatrzymany na gorącym uczynku 31-latek natychmiast został przewieziony do aresztu, a znajdująca się przy nim substancja została zabezpieczona i przekazana do policyjnego depozytu. Badanie potwierdziło, że był to susz konopi. Mężczyźnie postawiono zarzuty posiadania narkotyków oraz kierowania pojazdem mechanicznym pod ich wpływem. Niebawem odpowiedzialność za swoje roztargnione działania będzie musiał ponieść przed sądem.

Całą sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Pragniemy przypomnieć, że jazda po narkotykach stanowi nie tylko zagrożenie dla bezpieczeństwa, ale jest również nielegalna i może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Bądźmy rozsądni i roztropni za kierownicą!