Kolizja na torach: samochód dostawczy zderzył się z pociągiem

Kolizja na torach: samochód dostawczy zderzył się z pociągiem

Wczesnym rankiem w poniedziałek, na skraju Warszawy i Piastowa, miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe. Na przejeździe kolejowym doszło do kolizji między samochodem dostawczym a pociągiem.

O zdarzeniu, które miało miejsce krótko po godzinie dziewiątej rano na przejeździe kolejowym przy ulicy Warszawskiej w Piastowie, informował Artur Węgrzynowicz z TVN Warszawa. Powiedział, że samochód dostawczy zderzył się tam z pociągiem. Na miejsce natychmiast wezwano odpowiednie służby – policję, pogotowie ratunkowe i straż pożarną.

Jedna osoba znajdowała się w pojeździe podczas kolizji, jak podał Karol Kroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. Nie przekazał jednak informacji o ewentualnych poszkodowanych.

Szczegółowych informacji o zdarzeniu udzieliła Monika Orlin, rzeczniczka pruszkowskiej policji. Wyjaśniła, że doszło do kolizji pomiędzy samochodem a pociągiem kursującym na trasie Wrocław-Białystok. „W pociągu podróżowało około 150 osób, natomiast w samochodzie tylko jedna” – powiedziała. Orlin dodała, że kierowca pojazdu prawdopodobnie nie przestrzegał sygnalizacji drogowej i wjechał na przejazd mimo opuszczonych rogatek. Przyznała, że zdarzenie zostało początkowo zakwalifikowane jako kolizja.

Wskazała również, że obaj uczestnicy zdarzenia, czyli kierowca samochodu i maszynista pociągu, byli trzeźwi w momencie kolizji. Przejazd jest obecnie zablokowany, a służby pracują na miejscu – informuje Orlin. Karol Jakubowski, rzecznik PLK PLK, wyjaśnił, że pociągi na tym szlaku jeżdżą po jednym torze i mogą występować do 15 minut opóźnienia w komunikacji.