Konkurs "Warszawska stolica kwitnąca w barwach" już wkrótce!

Konkurs "Warszawska stolica kwitnąca w barwach" już wkrótce!

W naszej stolicy na nowo powraca kultowy konkurs na najbardziej urokliwie zaaranżowane balkony i ogrody mieszkańców. W tegorocznej, 41. edycji, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy zaprasza do zgłaszania swoich projektów do końca czerwca.

Chcesz pochwalić się swoją zielenią? Zgłoś się do konkursu „Warszawska stolica kwitnąca w barwach”! Jury poszukiwać będzie przepięknych, zielonych miejsc znajdujących się na terenie Warszawy. Konkurs podzielony jest na kilka kategorii:

  • balkony, loggie, okna;
  • inicjatywy sąsiedzkie;
  • ogrody i ogródki przy domach jedno- i wielorodzinnych oraz przydomowe działki w ROD;
  • aranżacje zieleni przy placówkach oświatowych i edukacyjnych;
  • osiedla mieszkalne;
  • aranżacje zieleni przy punktach usługowych oraz budynkach publicznych.

Ponadto jury wyłoni 3 laureatów, którzy otrzymają specjalne nagrody: „Mister Kwiatów”, nagrodę im. Zofii Wóycickiej oraz nagrodę im. Stefana Starzyńskiego.

Zgłoszenia do 41. edycji konkursu „Warszawska stolica kwitnąca w barwach” można przesyłać do 30 czerwca 2024 r. zarówno przez internet, jak i osobiście w siedzibach Zarządu Zieleni lub Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Pamiętaj, że zgłoszenie powinno zawierać fotografie oraz opis twojego zielonego miejsca.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas finałowego pikniku pełnego kwiatowych atrakcji, który odbędzie się 14 września w Parku Agrykola.

Ale „Warszawska stolica kwitnąca w barwach” to nie tylko konkurs. Organizatorzy przygotowali także warsztaty, spotkania i spacery edukacyjne po stołecznych parkach i ogrodach oraz do partnerów projektu, między innymi do Pawilonu Edukacyjnego Kamień.

Organizatorem jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Wsparcie projektu zapewniają liczni partnerzy, takie jak Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie czy Związek Szkółkarzy Polskich.