Konkurs „Warszawa w kwiatach”

Konkurs „Warszawa w kwiatach”

Już po raz czterdziesty mieszkańcy Warszawy mają okazję pochwalić się swoimi pięknie ukwieconymi balkonami oraz zielonymi ogrodami. Konkurs „Warszawa w kwiatach” zaprasza do udziału nie tylko warszawiaków, ale również szkoły, instytucje, kawiarnie i ogródki działkowe. Zgłoszenia można składać od 1 czerwca do 17 lipca. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni pod koniec wakacji, podczas specjalnego pikniku w kwiatowym klimacie.

To święto jest świętem wszystkich ogrodników, którzy zmieniają nasze miasto na bardziej zielone, kolorowe i ukwiecone. Biorąc pod uwagę, że mamy okrągłą, 40 edycję Warszawy w kwiatach chcemy ją obchodzić huczniej i dłużej i jak najszerzej” – powiedziała Magdalena Młochowska dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

Warszawa w kwiatach to niezwykła inicjatywa, mająca na celu wspólne upiększanie miasta i nawiązanie do przedwojennej historii. Pomysłodawcą tego projektu był prezydent Stefan Starzyński. W roku 2023, który został uznany za Rok Stefana Starzyńskiego przez radnych m.st. Warszawy, akcja nabiera jeszcze większego znaczenia. Jest to wyjątkowa i niepowtarzalna edycja, która ma uhonorować postać Stefana Starzyńskiego i przypomnieć mieszkańcom Warszawy o jej historycznych korzeniach.