Kolizja dwóch tramwajów na warszawskim moście Gdańskim. W wyniku zdarzenia pięć osób jest poszkodowanych

Kolizja dwóch tramwajów na warszawskim moście Gdańskim. W wyniku zdarzenia pięć osób jest poszkodowanych

W piątkowe przedpołudnie, dokładnie o godzinie 8:00, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów komunikacji miejskiej. Na moście Gdańskim w stolicy Polski, Warszawie, zderzyły się ze sobą dwa tramwaje. Informacje o tym tragicznym zdarzeniu przekazała policja, która dodatkowo poinformowała, że w wyniku tej kolizji aż pięć osób odniosło obrażenia. Czterech z nich musiało zostać przetransportowanych do szpitala na dalsze badania i leczenie.

Do zdarzenia doszło podczas postoju jednego z tramwajów na przystanku. Tramwaj linii numer 1 czekał na pasażerów, kiedy niespodziewanie w jego tył uderzył jadący za nim skład tramwajowy linii numer 6. W wyniku tego uderzenia motornicza prowadząca drugi tramwaj została poszkodowana. Oficjalne informacje o tym incydencie przekazał Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Podkreślił on, że na miejscu natychmiast pojawiły się wszystkie odpowiednie służby, w tym technicy z warszawskiego przewoźnika.

Do kolizji doszło na przystanku „Most Gdański” w kierunku ronda „Radosława”. Na miejsce natychmiast wezwano zespoły ratownictwa medycznego. Młodsza aspirant Małgorzata Gębczyńska z Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że w chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia pięć osób wymagało pomocy medycznej. Wszystkim poszkodowanym udzielono natychmiastowej pomocy.

Młodsza aspirant Gębczyńska przekazała również informację, że obaj motorniczowie byli trzeźwi w momencie zdarzenia. W wyniku kolizji wystąpiły utrudnienia w kursowaniu tramwajów w kierunku centrum miasta.