Kolejna edycja Warszawskiego Dnia Zwierząt w Multimedialnym Parku Fontann

Kolejna edycja Warszawskiego Dnia Zwierząt w Multimedialnym Parku Fontann

26 maja, to kolejny niedzielny termin zarezerwowany dla miłośników zwierząt w stolicy. Tego dnia, w Multimedialnym Parku Fontann, odbędzie się tradycyjny piknik rodzinny okraszony tytułem Warszawski Dzień Zwierząt. Tegoroczna edycja, która przypada na Dzień Matki, będzie promowała hasło „Warszawa dla Matki Natury”.

Tym razem organizatorzy skupiają się na idei przewodniej, której towarzyszyło początki tego wydarzenia. Zaproszenie jest więc kierowane do każdego, kto ceni sobie harmonię z naturą i troszczy się o jej ochronę. Jak co roku, kluczowym punktem będzie edukacja, spotęgowana informacjami na temat takich zagadnień jak: opieka weterynaryjna, sterylizacja, czipowanie czy odpowiedzialne podejście do zwierząt domowych.

Piknik zaplanowany jest na godziny od 11:00 do 17:00 w przestrzeni Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu. Będzie to okazja do spotkania ze 150 psami podopiecznymi Schroniska na Paluchu. Nie zabraknie również czworonogów adoptowanych z Palucha, które świętować będą swoje święto.

Uczestnicy mogą spodziewać się mnóstwa atrakcji. Planowane są pokazy psiego rally-o, różnorodne konkursy z nagrodami, loterie oraz kiermasz artykułów dla zwierząt. Dla chętnych możliwe będzie nauczenie się technik udzielania pierwszej pomocy zarówno ludziom jak i zwierzętom. Właściciele psów i kotów będą mieli też okazję do bezpłatnego czipowania swoich pupili. Wymagane jest jedynie pamiętanie o zabraniu książeczki zdrowia zwierzaka oraz dowodu osobistego.

W specjalnej strefie kociej, pod okiem wolontariuszy, na każdego czekało będzie zadanie wykonania maty węchowej lub zabawki dla kota. Natomiast najmłodszych uczestników czekać będzie strefa dedykowana wyłącznie dla nich. Przedsięwzięcie to skierowane jest również do uczniów szkół podstawowych z klas 1-8, dla których przewidziane są warsztaty edukacyjne.

Wydarzenie to pozwoli także na rozmowę z wolontariuszami różnych organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, co da szansę na lepsze poznanie ich pracy. Będzie również okazja do uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące procesu adopcji zwierząt, opieki nad gryzoniami czy wolno żyjącymi kotami.

Za organizację wydarzenia odpowiada Schronisko na Paluchu im. Jan Lityńskiego. Wśród partnerów znalazły się miejskie jednostki oraz organizacje specjalizujące się w opiece nad różnymi gatunkami zwierząt, w tym m.in. kotami, fretkami czy królikami. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, wraz z pełną listą partnerów można znaleźć na Facebooku.