Kobieta z 3 promilami alkoholu za kółkiem przewoziła dziecko – interwencja policji w Mińsku Mazowieckim

Kobieta z 3 promilami alkoholu za kółkiem przewoziła dziecko – interwencja policji w Mińsku Mazowieckim

Na Komendę Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim, trzeciego dnia czerwca, wpłynęło zgłoszenie o volkswagenie poruszającym się niepewnie na trasie DK 2. Czytelnik alarmował, że styl jazdy samochodu sugeruje możliwość prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu przez kierowcę. Służby natychmiast wysłały na miejsce patrol, który w miejscowości Ryczołek zatrzymał wspomniany wcześniej pojazd do kontroli drogowej.

Policjanci zauważyli od razu wyraźne oznaki spożycia alkoholu u kierującej volkswagenem i zdecydowali się na przeprowadzenie badania alkomatem. Wynik był szokujący – 37-letnia kobieta miała prawie 3 promile alkoholu we krwi.

Dodatkowo, podczas przeprowadzanej kontroli, funkcjonariusze zauważyli obecność 6-letniego dziecka na tylnym siedzeniu samochodu. Mały pasażer znajdował się w foteliku. Po odkryciu tego faktu, chłopiec został bezpiecznie przekazany pod opiekę ojca, a kierująca została zatrzymana i przewieziona do komisariatu.

Mieszkanka powiatu Węgrowskiego usłyszała zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, jak również stawiano jej zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swojego 6-letniego syna. Dodatkowo policja zdecydowała się na zatrzymanie jej prawa jazdy.

Teraz kobiece czeka postępowanie sądowe, które może skończyć się nawet pięcioma latami pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Należy przypomnieć, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Apelujemy, aby osoby po spożyciu alkoholu nie wsiadały za kierownicę. Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Nasza adekwatna reakcja może ocalić cudze życie.