Jak spędzić ferie w Warszawie?

Jak spędzić ferie w Warszawie?

Ferie zimowe to najbardziej oczekiwany przez uczniów czas w trakcie trwania szkoły. Jak spędzić zimą czas wolny w mieście?

Ferie zimowe

Ferie zimowe to czas wolny od zajęć szkolny. To wielka radość dla dzieci, które mogą spędzić beztrosko całe 2 tygodnie z dala od żmudnej nauki i stresujących sprawdzianów. Część osób wyjeżdża wtedy w góry z rodzicami lub bierze udział w obozie. Jednak każdego roku spora ilość uczniów pozostaje w domu. Z tego też powodu miasta i prywatne sale zabaw organizują specjalne zajęcia dla najmłodszych i nie tylko. Jak i gdzie spędzić ferie? Warszawa każdego roku oferuje niezwykle interesujące możliwości dla dzieci w każdym wieku – zarówno maluchów, jak i młodzieży.

Aktywny wypoczynek

Dzieci, które przepadają za aktywnością fizyczną mogą w czasie ferii zimowych rozwijać swoje pasje do sportów zimowych. Nawet jeśli nie mieszkają lub nie przebywają w tamtym czasie w górach mogą znaleźć w okolicy specjalne ośrodki narciarsko-snowboardowe, które działają zawsze wtedy, kiedy na stoku znajduje się śnieg. W takim miejscu można w bezpiecznych warunkach poćwiczyć jazdę na nartach lub snowboardzie, a w przyszłości wybrać się na prawdziwy górski stok. Na terenie takich ośrodków znajdują się oświetlone trasy narciarskie oraz mniejsza górka dla saneczkarzy. Działa również tam wypożyczalnia i serwis sprzętu, szkółka narciarska, a także restauracja czy hotel.

Na aktywny wypoczynek można się także zdecydować nie opuszczając dzielnicy czy miasta. W większości gmin można znaleźć specjalnie przygotowane na przerwę świąteczną i ferie lodowiska. Można tam bez trudu i bez większych nakładów finansowych wypożyczyć sprzęt. Nierzadko w takich miejscach można również wypożyczyć specjalnego pingwinka do nauki. Lodowisko to znakomita alternatywa dla górskich wyjazdów, które wymagają poniesienia znacznie większych kosztów.

Osoby, które nie przepadają za sportami zimowymi i minusowymi temperaturami, ale są fanami aktywności fizycznej, powinny sprawdzić ofertę ośrodków kultury i hal sportowych na ferie. Nierzadko w takich miejscach są organizowane specjalne turnieje dla zainteresowanych. Starsi uczniowie mogą również udać się do takiego miejsca z przyjaciółmi i rozegrać mecze we własnym gronie.

Zajęcia tematyczne

Jednak nie wszystkie dzieci lubią spędzać aktywnie czas wolny. Zamiast tego interesują się zagadnieniami naukowymi, chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne lub po prostu chcą spędzić miło czas na grach i zabawach z kolegami i koleżankami. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są domy kultury, świetlice środowiskowe, różne kluby czy prywatne sale zabaw, takie jak Airo. Dzięki takim miejscom ferie w Warszawie nigdy nie będą nudne, gdyż zwykle posiadają bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę zajęciową, a niekiedy również proponują parogodzinne wyjścia i wyjazdy edukacyjne oraz krajoznawcze. W takich miejscach organizowane są zajęcia:

  • plastyczne,
  • fotograficzne,
  • taneczne,
  • komputerowe,
  • naukowe,
  • sportowe.

Ferie Warszawa

Ferie w Warszawie można spędzić również w Airo. Znajduje się tam kosmiczna sala zabaw oraz park trampolin. W czasie ferii Airo zapewnia także niezwykle bogatą ofertę zajęć oraz animacji. W sali zabaw przez całe dwa tygodnie będą odbywać się różnorodne zajęcia, takie jak makijaż karnawałowy, dzień zagadek, wirtualna przygoda VR czy pidżama party.

Ponadto w parku trampolin odbędą się tematyczne wydarzenia, podczas których będzie można spotkać ulubionych superbohaterów na trampolinach, bawić się w rytmie muzyki z dawnych lat, a także poddać się bezpłatnej analizie składu ciała, co może szczególnie zainteresować starszych uczniów.