Heroiczne działanie policjantów z Warszawskiej Białołęki pomogło odnaleźć zagubioną kobietę
Kiedy dzielnicowi z Komisariatu Policji Warszawa Białołęka spotkali samotną kobietę stojącą na chodniku i wpatrującą się nieruchomo w jedno miejsce, zrozumieli, że coś jest nie tak. Kobieta była sama, było kilka minut po 8 rano, a temperatura wynosiła tylko kilka stopni powyżej zera. Szybkie zrozumienie sytuacji i właściwe działanie funkcjonariuszy doprowadziło do tego, że 51-letnia kobieta z zaburzeniami orientacji i pamięci została bezpiecznie przewieziona do szpitala, gdzie otrzymała wymaganą pomoc medyczną.
Fotografia ukazuje dwóch policjantów w uniformach stojących przed oznakowanym radiowozem. W okolicy ul. Skarbka z Gór, patrolujący ten rejon starszy posterunkowy Maciej Kosmala i starszy posterunkowy Hubert Kurlapski natknęli się na kobietę. Mimo godziny porannej, kiedy większość osób spieszyła do pracy, ona stała na miejscu i intensywnie patrzyła przed siebie. Wydawało się, że jest zdezorientowana. Pomimo niskiej temperatury miała na sobie tylko płaszcz oraz krótki rękaw.
Policjanci zapytali kobietę o jej samopoczucie i na jak długo jest na zewnątrz. Niestety, nie potrafiła na te pytania odpowiedzieć, mówiąc jedynie że jest bardzo zmęczona. Był przekonana, że mniejszy się w Grodzisku Mazowieckim. W obawie o jej zdrowie Policjanci wezwali karetkę. Próbując dowiedzieć się więcej o kobiecie, natrafili na spore rozbieżności w podanych przez nią informacjach. Twierdziła, że mieszka na Białołęce, ale podany przez nią adres okazał się nieprawdziwy.
Ratownicy medyczni zdecydowali o konieczności przewiezienia kobiety do szpitala. Oficer dyżurny na Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI podjął działania w celu ustalenia jej tożsamości, które okazały się skuteczne. Okazało się, że 51-latka rzeczywiście była mieszkańcą Białołęki.
Jednakże, dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu policjantów, historia ta miała szczęśliwe zakończenie. Rozpoznali oni, że 51-latka ma problemy z pamięcią i orientacją, co pozwoliło na udzielenie jej właściwej pomocy.
Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy potrafiłbyś prawidłowo zareagować w podobnej sytuacji? Chcemy podać kilka wskazówek, które pomogą rozpoznać, kiedy starsza osoba może potrzebować naszej interwencji i wsparcia.