</h1>Złodzieje luksusowych samochodów zdemaskowani dzięki czujności bemowskich policjantów<h1>

</h1>Złodzieje luksusowych samochodów zdemaskowani dzięki czujności bemowskich policjantów<h1>

Wywiadowcy z Bemowa, dzielnicy Warszawy, rozpoznali i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o próbę kradzieży lexusa za pomocą włamania. Wydarzenie, do którego próbowali się dopuścić, miało miejsce kilka dni przed ich zatrzymaniem. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pojazdu, którym poruszali się podejrzani, odnaleźli narzędzia służące do kradzieży samochodów. Zgromadzony dowód stanowił podstawę do postawienia im zarzutu współdziałania w celu dokonania kradzieży z włamaniem.

Scena miała miejsce tuż przed północą. Policjanci z komisariatu w Bemowie podczas swojej służby natknęli się na osobę, która budziła ich podejrzenia. Mężczyzna ten poruszał się po chodniku, często oglądając się za siebie, a następnie pospieszył w stronę zaparkowanego hyundaia. W środku tego auta od strony kierowcy zauważyli drugiego mężczyznę. Po krótkiej obserwacji funkcjonariusze skojarzyli te osoby z incydentem sprzed kilku dni, gdzie doszło do próby kradzieży lexusa o wartości 120 tysięcy złotych.

Podejrzani nie byli w stanie wyjaśnić swojej obecności w tym miejscu i o tej porze. Policjanci zdecydowali się przeszukać ich pojazd, gdzie w bagażniku odkryli narzędzia służące do włamania i kradzieży samochodów. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 26 i 34 lat, a miejsce zdarzenia zostało poddane oględzinom przez grupę dochodzeniowo-śledczą.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanym zarzutu współpracy w celu dokonania kradzieży lexusa przez włamanie. Za taki czyn grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Sprawą nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.