41-latek próbował przekupić policjantów po jazdzie z 3 promilami alkoholu w organizmie

41-latek próbował przekupić policjantów po jazdzie z 3 promilami alkoholu w organizmie

41-letni mężczyzna, który prowadził samochód mając niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, próbował uniknąć odpowiedzialności, oferując łapówkę policjantom. Został jednak zatrzymany, a następnie osadzony na policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty karne, a prokurator zarządził dozór policyjny jako środek zapobiegawczy.

Sytuacja miała miejsce na ulicy Okulickiego w Piasecznie. Zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym wpłynęło do dyżurnego miejscowej komendy od martwiących się świadków. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy ruchu drogowego. W pobliżu salonu samochodowego natrafili oni na stojące auto marki renault laguna z włączonym silnikiem. Nieco później dostrzegli zmierzającego w ich kierunku właściciela pojazdu, który poruszał się z widocznym trudem.

Alkomat potwierdził obawy funkcjonariuszy – mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Monitoring zarejestrował, że to on przyjechał na miejsce swoim samochodem. Ze strachu przed konsekwencjami, 41-latek postanowił zaproponować policjantom łapówkę. Oferował im 500 złotych, byle tylko odstąpili od czynności służbowych.

Jednak ta próba przekupstwa jedynie pogłębiła kłopoty mężczyzny. Po spędzeniu nocy w celi policyjnej, usłyszał kolejne zarzuty. Co więcej, jego samochód został odholowany na parking depozytowy. Po wytrzeźwieniu prokurator podjął decyzję o objęciu go dozorem policyjnym.

Za swoje czyny 41-latek teraz musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi, które mogą oznaczać nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Piasecznie prowadzi w tej sprawie śledztwo.