Grodziscy policjanci szybko zatrzymali 38-latka oskarżonego o włamanie i uszkodzenie samochodów

Grodziscy policjanci szybko zatrzymali 38-latka oskarżonego o włamanie i uszkodzenie samochodów

Policjanci z Grodziska potrzebowali nieco więcej niż godzinę, aby zatrzymać 38-letniego mężczyznę, podejrzewanego o nocne wtargnięcie na teren dawnego miejsca pracy i zniszczenie tam zaparkowanych samochodów. Dzięki prężnej koordynacji działań oraz sprawnej współpracy, funkcjonariusze ujęli podejrzanego na autostradzie podczas ucieczki skradzionym wcześniej pojazdem. Długotrwałe postępowanie funkcjonariuszy skutkowało postawieniem siedmiu zarzutów karnych dla zatrzymanego. Prokuratura Rejonowa w Grodzisku zadecydowała o policyjnym dozorem nad mężczyzną.

Informacje o masowym uszkodzeniu pojazdów na terenie jednej z firm milanowskich dotarły do grodziskiej komendy tuż po północy. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia, potwierdzili uszkodzenia w postaci rozbitych szyb, urwanych lusterek kilku samochodów i natychmiastowo rozpoczęli śledztwo w kierunku ustalenia sprawcy tych czynów. Właściciel firmy wskazał, że może to być jeden z byłych pracowników, który wtargnął na posesję nocą. Późniejsze ustalenia wykazały, że ten sam mężczyzna włamał się do zaparkowanego w innym miejscu samochodu i uciekł nim z posesji.

W momencie, gdy funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego w Grodzisku uzyskali dane podejrzanego i skradzionego pojazdu, zdecydowali się na szybko zorganizowane działania mające na celu zatrzymanie sprawcy. W pościgu udział brali również pracownik firmy, który podawał lokalizację pojazdu, warszawscy policjanci monitorujący przebieg zdarzenia oraz funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy. Po niecałej godzinie od zgłoszenia, grodziscy policjanci zatrzymali na autostradzie skradzionego peugeota, a za kierownicą siedział wskazany wcześniej 38-latek.

Po zebraniu wszystkich dowodów, policjanci z Milanówka potwierdzili kradzież Peugeota poprzez włamanie do tego pojazdu oraz uszkodzenie dziesięciu samochodów należących do sześciu różnych właścicieli przez mężczyznę ujętego po pościgu. 38-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim zarzuty kradzieży z włamaniem oraz sześciokrotnego uszkodzenia mienia. Jako środek zapobiegawczy, podejrzany został objęty dozorem policyjnym, który będzie odbywał w komendzie w Otwocku, zgodnie z jego aktualnym miejscem zamieszkania. Przestępstwa, za które odpowiada zatrzymany, grożą karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.