Forum Przyszłości Kultury „Praktyki Nadziei”

Forum Przyszłości Kultury „Praktyki Nadziei”

W roku 2023 Europa stoi w obliczu różnorodnych wyzwań społecznych i politycznych, takich jak wojna, pandemia, autorytaryzm w wielu krajach oraz inflacja. W tym kontekście, w dniach 26-28 maja, odbędzie się Forum Przyszłości Kultury, które nosi hasło „Praktyki nadziei” i będzie miało miejsce w Teatrze Powszechnym. Podczas tego wydarzenia, przedstawiciele świata kultury i nauki będą debatować na temat aktualnych wyzwań, z jakimi się borykamy.

Forum Przyszłości Kultury jest corocznym wydarzeniem, które ma na celu poruszać tematy związane z kulturą oraz kreować i rozważać scenariusze przyszłości w Polsce i regionie. Warszawa jako miasto pragnie angażować się w dyskusje na temat kultury i jej problemów, zdając sobie jednocześnie sprawę, że kultura może stanowić kotwicę w dynamicznie zmieniającym się świecie – podkreśliła Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, podczas poprzedniej edycji wydarzenia.

Nadchodzące Forum Przyszłości Kultury skupi się przede wszystkim na dziedzictwie Europy Środkowej i Wschodniej oraz na nowym projekcie kulturowym dla tego regionu. Trzydniowe wydarzenie rozpocznie się wykładem specjalnym Kateryny Babkiny, ukraińskiej pisarki, poetki i dziennikarki, której powieść „Sonia” została uhonorowana literacką Nagrodą Europy Środkowej „Angelus”.