Efektywna praca policjantów z Józefowa: złodziej katalizatora szybko zatrzymany

Efektywna praca policjantów z Józefowa: złodziej katalizatora szybko zatrzymany

Nieoczekiwanie szybką reakcję spotkał mężczyzna, który w miniony piątek ukradł katalizator z zaparkowanego pojazdu marki Honda, licząc na błyskawiczny profit. Plan szybkiego zarobku nie powiódł się, a sprawiedliwość dogoniła złodzieja już w poniedziałek. Dzięki efektywnej pracy policyjnych śledczych oraz dzielnicowych z Józefowa, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty oparte na art. 278 kk. Czeka go teraz możliwość karania do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Józefowa zademonstrowali wzorowe metody pracy. Wcześniej w piątek, przyjęli zgłoszenie o skradzionym katalizatorze z Hondy pozostawionej na parkingu przy stacji PKP w Józefowie. Policjanci natychmiast przystąpili do czynności śledczych. Przejrzeli wszystkie dowody powiązane ze sprawą, próbowali ustalić tożsamość ewentualnych świadków, analizowali ścieżki ucieczki podejrzanego i wykonali szereg innych działań operacyjnych. Ich zaangażowanie i wytężona praca przyniosła owoce już na początku tygodnia; już w poniedziałek funkcjonariusze dysponowali adresem miejsca pobytu złodzieja.

W poniedziałkowe popołudnie, policjanci dokonali wizyty w jednym z mieszkań w Warszawie. Drzwi otworzył im zaskoczony mężczyzna. Dzielnicowi i śledczy wyjaśnili, że jest zatrzymany pod zarzutem kradzieży, a jego dom zostanie poddany przeszukaniu. Mimo że w pierwszej chwili 36-latek zaprzeczał zarzutom, zmienił swój ton, gdy funkcjonariusze odnaleźli w jego mieszkaniu skradziony katalizator.

Mężczyzna został postawiony przed zarzutami wynikającymi z art. 278 kk., a teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.