Długotrwałe dochodzenie grodziskich detektywów prowadzi do zatrzymania złodzieja rowerów

Długotrwałe dochodzenie grodziskich detektywów prowadzi do zatrzymania złodzieja rowerów

Mocno zaangażowane operacje podjęte przez śledczych z Grodziska Mazowieckiego niemal od kilku tygodni, doprowadziły do identyfikacji osoby podejrzewanej o serię kradzieży jednośladów. Mężczyzna, którego działania były intensywnie badane przez policjantów, wpadł w sieć prawa w stolicy kraju, Warszawie. 38-letni podejrzany usłyszał formalne zarzuty dotyczące pięciu kradzieży rowerów dokonanych na terenie Grodziska Mazowieckiego w ciągu poprzedniego miesiąca. W dodatku, w Warszawie również czeka go konsekwencje prawne za podobne wykroczenia. Za przestępstwo kradzieży może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Detektywi z Grodziska Mazowieckiego przez ostatnie tygodnie prowadzili intensywne śledztwo dotyczące zgłoszeń o kradzieżach rowerów na terenie ich powiatu. W kilku incydentach ślad przestępczości prowadził do jednego i tego samego mężczyzny. Gdy tylko stróże prawa zidentyfikowali potencjalnego sprawcę, rozpoczęły się jego poszukiwania. Wskazany 38-latek został zatrzymany przez warszawskich policjantów i przekazany w ręce grodziskiej straży.

W trakcie drobiazgowo prowadzonych działań śledczych okazało się, że podejrzany mężczyzna od początku roku brał udział w pięciu kradzieżach rowerów na terenie Grodziska Mazowieckiego. Wszystkie rowery zostały skradzione ze stojaków rozlokowanych w różnych częściach miasta. Mężczyzna usłyszał formalne zarzuty dotyczące tych przestępstw i przyznał się do winy. Śledczy ustalili również, że jest on podejrzewany o podobne wykroczenia dokonane w Warszawie. Zgodnie z prawem, za czyn kradzieży może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą tych przestępstw czuwa Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.