Decydująca dekada dla architektury stolicy: Rusza zgłaszanie na 10. Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy

Decydująca dekada dla architektury stolicy: Rusza zgłaszanie na 10. Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy

Na przestrzeni ostatnich lat, architektura Warszawy przeszła ogromną przebudowę i teraz nadszedł czas, aby ocenić te zmiany. Dlatego, od dnia dzisiejszego, mieszkańcy stolicy mają możliwość nominować swoje ulubione miejsca i inwestycje do 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy, która świętuje w tym roku jubileusz. W kwietniu dowiemy się, które projekty zrealizowane w 2023 roku oraz wydarzenia architektoniczne i publikacje książkowe zostały uznane za najbardziej wartościowe.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wyraził swój entuzjazm wobec nadchodzącej edycji konkursu i podkreślił, że to właśnie opinie mieszkańców są dla nas najważniejsze. Na przestrzeni lat wspólnie tworzyliśmy miasto, które jest coraz bardziej przyjazne dla jego obywateli, zielone i odporne na zmiany klimatyczne. Teraz nadszedł czas na refleksję nad inwestycjami i wydarzeniami minionego roku.

Do konkursu mogą zgłaszać się nie tylko mieszkańcy stolicy z nominacją swoich ulubionych budynków, ale także inwestorzy prezentujący swoje projekty architektoniczne oraz organizatorzy wydarzeń i wydawnictwa promujące architekturę. Zainteresowani mają czas do 19 stycznia, by zgłosić swoje propozycje.

Marlena Happach, miejski architekt i wiceprzewodnicząca sądu konkursowego, podkreśliła, jak istotna jest jakość architektury. Wskazała na to, że coraz bardziej bierze się pod uwagę ekologiczne rozwiązania. Przy każdej okazji przypomina się, że dobra architektura powinna być dostępna dla wszystkich, bez żadnych barier.