Czym wyróżnia się najnowszy iPhone 13?

Czym wyróżnia się najnowszy iPhone 13?

Tak naprawdę dopiero opadły emocje po premierze najnowszego smartfona od firmy Apple, dlatego też możemy omówić to, czym iPhone 13 różni się od swoich poprzedników. Premiera nowego smartfona odbiła się głośnym echem, która to miała miejsce we wrześniu 2021 roku.

Tak naprawdę dopiero opadły emocje po premierze najnowszego smartfona od firmy Apple, dlatego też możemy omówić to, czym iPhone 13 różni się od swoich poprzedników. Premiera nowego smartfona odbiła się głośnym echem, która to miała miejsce we wrześniu 2021 roku. Firma Apple zaproponowała na 4 różne wersje tego modelu. Czym wyróżnia się najnowszy smartfon? Czy warto zainwestować w jego pieniądze? W dalszej części naszego tekstu omówimy jego specyfikację oraz podstawowe różnice, które wyróżniają go od poprzednich modeli iPhonów. Zachęcamy do lektury.

Różnice między iPhonem 13 i iPhonem 12

Tak naprawdę najnowsze rozwiązanie od firmy Apple, które kryje się pod nazwą iPhone 13, to szereg różnych udoskonaleń, które proponuje producent. Oczywiście kształt i wymiary obudowy poszczególnych modeli tego telefonu pozostają takie same jak w jego poprzedniku, czyli iPhonie 12. Tutaj jednak możemy cieszyć się nowymi odmianami kolorystycznymi, a samo wcięcie na aparat przedni oraz czujniki, zwane notch, jest delikatnie mniejsze od poprzedniej serii. Znawcy smartfonów szacują, że w cięcie to jest mniejsze o około 20%. Ponadto na uwagę zasługuje fakt, że nowa seria iPhonów otrzymała także nowy procesor. To, co również wyróżnia iPhony 13 to bardziej zaawansowane oraz delikatnie inaczej rozmieszczone aparaty. Aparaty zostały tak dopracowane, by jeszcze lepiej radziły sobie w słabych warunkach oświetleniowych. Istotny jest także to, że najnowszy iPhone 13 wyposażony został także w dłuższy czas pracy baterii.

Najnowsza seria iPhonów od firmy Apple zadbała o coś jeszcze. Mianowicie iPhony 13 Pro oraz iPhony promaks posiadają ekran o częstotliwości odświeżenia 120 Hz. W praktyce rzecz jasna oznacza to jeszcze płynniejsze obraz. Nowością, z którą możemy się tutaj zapoznać pozytywnie zaskoczyć jest także typ filmowy. Typ filmowy w najnowszym iPhonie 13 pozwala nam łatwiejsze sposób zmieniać ostrość pomiędzy obiektami w naszym kadrze. Bardzo cennym dodatkiem będzie także możliwość nagrywania w formacie ProRes. Funkcja ta dostępna jest w iPhone’a 13 Pro i pro Max o pamięci wewnętrznej od 256gb. Takie rozwiązanie z pewnością docenią osoby profesjonalnie zajmujące się wideo. Warto wiedzieć o tym, że najwyższa dostępna pamięć w iPhonie Pro wynosi aż 1 TB.

W przypadku iPhona 13 i iPhona 13 mini nadal mamy tutaj dwa obiektywy w głównym aparacie, aczkolwiek podobnie jak w serii Pro, zainstalowana została tutaj optyczna stabilizacja obrazu. Sama matryca zawieszona została na elektromagnesach, dzięki czemu różnego rodzaju drgania są jeszcze lepiej niwelowane. Najnowsza seria iPhonów do także wzbogacenie ich style fotograficzne. Oznacza to, że możemy na zdjęcia nakładać różnego rodzaju filtry, które wyglądają naprawdę świetnie i prezentują się naturalnie. Z powodzeniem będziemy mogli dopasować również do ustawienia zupełnie samemu, czy też zdecydować się na jeden z proponowanych i zdefiniowanych stylów, takie na przykład jak ciepły, chłodny, żywy lub też bardzo kontrastowy.

Sprzęt, który się nie psuje

Oczywiście za flagowe produkty firmy Apple będziemy musieli sporo zapłacić. Jednak to, co wyróżnia tę markę na tle konkurencji to niezwykła jakoś oferowanych produktów. Oczywiście każdy produkt od firmy Apple objęty jest odpowiednią gwarancję, a w przypadku uszkodzenia go jeszcze w trakcie trwania gwarancji, naprawiany jest on w autoryzowanym serwisie Apple.

Co zrobić ze starym sprzętem?

Nowinki ze świata GSM nieustannie kuszą na, by sięgać po coraz to nowe i bardziej wydajne produkty. Chcemy posiadać doskonalsze telefony i korzystać z ich możliwości w pełni. Jednak nie ulega wątpliwości fakt, że tym samym rezygnujemy z tych smartfonów, które już posiadamy. Warto wiedzieć o tym, że tak naprawdę w całej unii europejskiej produkuje się aktualnie ponad 15000000 ton elektrośmieci rocznie. Oznacza to, że są to różnego rodzaju urządzenia, które po prostu w wyniku awarii czy też jakiegoś uszkodzenia trafiają na wysypisko, co jest i niedopuszczalne. Zepsute urządzenia powinny trafiać do firm które specjalizują się w recyklingu. Problem ten jest naprawdę poważny, gdyż negatywnie wpływa na naszą planetę. Jednak nie jest to tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. pewnie spada osób pamięta, jak jeszcze nasi dziadkowie z powodzeniem radzili sobie z naprawą różnego rodzaju sprzętów elektronicznych i tym samym żywotność sprzętów elektrycznych była o wiele dłuższa. Nie zdziwi nikogo również to, że aktualnie sprzęty elektroniczne nie są tak wytrzymałe, a zazwyczaj nawet nie wytrzymują pełnego okresu gwarancyjnego i już w tym czasie ulegają awariom.

By nie popadać w zbytni konsumpcjonizm, warto zastanowić się nad tym, czy możliwe jest naprawienie starych sprzętów. Być może sami nie do końca posiadamy potrzebę gromadzenia różnych rzeczy, ale naprawa telefonu może przynieść nam wiele korzyści. Dzięki temu z pewnością zadbamy o naszą planetę a także zaoszczędzimy pieniądze. Rzecz jasna nie wszystko da się naprawić lub po prostu nie opłaca się tego robić, ale wystarczy skorzystać z pomocy fachowców, którzy realnie ocenił sytuację. Stary sprzęt, który nie działa, wcale nie musi być kojarzone wyłącznie z tym, że jest on już dożywotnio zepsuty. Niekiedy wystarczy niewielka ingerencja, a z powodzeniem uda naprawić się nawet kilkuletni telefon czy smartfon, który będzie mógł jeszcze komuś służyć.