Catering pudełkowy – jaką dietę wybrać?

Catering pudełkowy – jaką dietę wybrać?

Catering pudełkowy to coraz powszechniejsza forma odżywiania. Coraz więcej osób decyduje się na zamawianie posiłków z dowozem. Jeśli i Ty chcesz wypróbować dietę pudełkową, ale nie zdecydowałeś jeszcze, która z nich jest odpowiednia dla Ciebie, przeczytaj poniższy artykuł. Przedstawiamy w nim popularne diety oferowane przez profesjonalne firmy cateringowe.

Dieta dr Dąbrowskiej

Dieta dr Dąbrowskiej to bardzo popularna, dwuetapowa dieta oczyszczająca oparta na warzywach i owocach. Menu wyróżnia się bardzo niską kalorycznością, wynoszącą zaledwie 800 kalorii dziennie. Ponadto dieta cechuje się niską zawartością białka i glukozy. Warzywa w diecie mają też niską zawartość skrobi oraz niskie indeksy glikemiczne.

Duża popularność diety dr Dąbrowskiej wynika z jej skuteczności. Jadłospis skutecznie oczyszcza organizm z toksyn i przywraca mu wewnętrzną równowagę. Jednocześnie prowadzi do szybkiego pozbycia się zbędnych kilogramów. Co istotne, proces chudnięcia następuje dość szybko. Jeśli zatem interesuje Cię dieta dr Dąbrowskiej i catering pudełkowy Warszawa to natomiast Twoje miejsce zamieszkania, skorzystaj z oferty profesjonalnej firmy cateringowej Fitness Catering.

Dieta ketogeniczna

Skutecznym rozwiązaniem w procesie chudnięcia jest także dieta ketogeniczna. Opiera się na wywołaniu ketozy żywieniowej, czyli stanu organizmu, w którym podstawowym źródłem energii dla organizmu są ciała ketonowe i tłuszcze. Charakteryzuje się niskim spożyciem węglowodanów. Jej bazę stanowią natomiast białka i tłuszcze. Dla niektórych to bardzo restrykcyjna dieta, jednakże osoby zdecydowane i wytrwałe szybko widzą spektakularne efekty odchudzania.

W menu ketogenicznym znajdziesz tłuszcze nasycone, w tym tłuszcze zwierzęce, nabiał i olej kokosowy, a także tłuszcze jednonienasycone znajdujące się w orzechach, oliwkach czy oliwie z oliwek. Ponadto dieta ta obfituje w tłuszcze wielonienasycone występujące w rybach, nasionach chia, awokado, jajkach czy ziarnach sezamu. Jej elementem są też masło orzechowe oraz gorzka czekolada 90%.

Dieta Wege i Ryby

Dieta Wege i Ryby to propozycja dla osób, które jedzą ryby, ale nie spożywają innych rodzajów mięsa. Jadłospis ten opera się na diecie wegetariańskiej, ale z dodatkiem ryb. W menu znajdziesz natomiast produkty roślinne, warzywa, kasze, ryże, makarony i inne produkty spożywcze. Dostarczą one Twojemu organizmowi odpowiednie ilości witamin, błonnika i minerałów. Są odpowiednio zbilansowane, przez co masz pewność, że dostarczysz organizmowi to, co niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.