Bezpłatna naprawa rowerów w Warszawie na Europejski Tydzień Mobilności

Bezpłatna naprawa rowerów w Warszawie na Europejski Tydzień Mobilności

Począwszy od nadchodzącej soboty, mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać z bezpłatnej usługi serwisowania rowerów, która potrwa przez cały tydzień. Jest to efekt działania miasta Warszawa, które zorganizowało Bezpłatny Serwis Rowerowy. Naprawy będą prowadzone przez 7 dni w 7 różnych dzielnicach, gdzie specjaliści czekają na rowery do naprawy.

Podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności od 16 do 22 września, miasto zapewnia możliwość skorzystania z darmowego serwisu rowerowego. Z okazji tego tygodnia promującego zrównoważoną mobilność, na rowerzystów czeka siedem stanowisk serwisowych oraz profesjonalni mechanicy. Mieszkańcy Warszawy są mile widziani wraz ze swoimi jednośladami.

Jak mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, Bezpłatny Serwis Rowerowy jest nie tylko wyrazem szacunku dla rowerzystów, ale także zachętą dla tych, którzy jeszcze nie przekonali się do wyboru roweru jako środka transportu do pracy lub szkoły.

Dzięki temu szybkiemu sprawdzeniu roweru specjaliści są w stanie wykryć i zneutralizować podstawowe zagrożenia, takie jak niesprawne hamulce czy przerzutki. Mechanicy sprawdzają również rowery pod kątem spełnienia wymagań odnośnie obowiązkowego wyposażenia.

Bezpłatny Serwis Rowerowy oferuje nie tylko szybkie naprawy, ale również możliwość pozostawienia roweru na bardziej kompleksowy przegląd, który będzie gotowy do odbioru po kilku godzinach. To doskonała opcja dla osób, które chcą skorzystać z usług serwisu, lecz nie mają czasu na czekanie w kolejce. Można więc przyjść rano, zostawić rower i odebrać go już po przeglądzie po zakończeniu pracy.

Wszystkie usługi świadczone przez Mobilny Serwis Rowerowy są całkowicie bezpłatne. Nie przewiduje się żadnej opłaty ani prowadzenia sprzedaży usług, części lub akcesoriów na miejscu. Jeżeli mechanik uzna, że rower potrzebuje dodatkowych prac, które przewyższają możliwości Mobilnego Serwisu Rowerowego, właściciel roweru zostanie o tym poinformowany.