"Bezpieczny Przejazd" – nowa kampania społeczna zilustrowana na muralu przy Warszawie Zachodniej

"Bezpieczny Przejazd" – nowa kampania społeczna zilustrowana na muralu przy Warszawie Zachodniej

Na ścianie stacji Warszawa Zachodnia pojawił się niezwykły mural. To część kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”, której głównym celem jest utrwalanie u pasażerów nawyku ostrożności podczas przekraczania przejazdów kolejowych.

Podczas oficjalnego odsłonięcia dzieła, wiceminister infrastruktury, Andrzej Bittel, podkreślał, że bezpieczeństwo na polskich torach z roku na rok jest coraz lepsze. Jak tłumaczył, potwierdzają to dane zbierane przez Urząd Transportu Kolejowego. Jednak, jak zauważył, pomimo pozytywnego trendu, ciągle szukają sposobów na dalsze zwiększanie bezpieczeństwa podróżnych.

Zdaniem prezydenta PKP Polskich Linii Kolejowych, Ireneusza Merchela, kluczowym aspektem jest edukacja najmłodszych użytkowników kolei. Podkreślał on znaczenie przekazywania dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z przejazdów kolejowych. Mural, jak mówił, ma w tym ważną rolę do spełnienia.

Ten monumentalny fresk o długości 315 metrów to dzieło jedenastu artystów. Przez swoje rozmiary i przekaz niewątpliwie przyciąga uwagę wszystkich przechodzących obok.