Bezpieczeństwo począwszy od przedszkola: wizyta policyjna w Bemowie

Bezpieczeństwo począwszy od przedszkola: wizyta policyjna w Bemowie

Przedszkolaki z Bemowa miały niespodziewanych gości – funkcjonariuszy policji. To nie pierwsze takie spotkanie, ale zawsze wywołuje wiele emocji u najmłodszych. Tym razem, st. post. Aleksandra Ziółkowska przeprowadziła program profilaktyczno-prewencyjny, skierowany specjalnie do przedszkolaków, mający na celu przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wśród poruszonych tematów znalazły się numery alarmowe, bezpieczne przechodzenie przez ulicę oraz jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie zyskało dodatkowy autorytet dzięki obecności przedstawiciela Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa Dzielnicy Bemowo.

Policjanci z pełnym zaangażowaniem prowadzą spotkania edukacyjne dla najmłodszych, mając na uwadze ich przyszłe bezpieczeństwo. Te ciekawe pogadanki są korzystne nie tylko dla dzieci, ale także dla funkcjonariuszy, którzy uczą się jak efektywnie komunikować z młodszymi obywatelami. Podczas ostatniego spotkania, st. post. Aleksandra Ziółkowska skupiła się na bezpiecznym poruszaniu się po drogach, konieczności zapinania pasów w samochodzie oraz na podejściu do nieznanych osób.

Dzieci dowiedziały się także o najważniejszych numerach alarmowych oraz o znaczeniu elementów odblaskowych. Przedszkolaki miały też okazję lepiej zrozumieć pracę policjanta – jak wygląda jego mundur i jaki sprzęt jest mu potrzebny podczas służby. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski, a całe spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze.