Apel od stolicy: 600 czworonożnych przyjaciół w Schronisku na Paluchu czeka na adopcję

Apel od stolicy: 600 czworonożnych przyjaciół w Schronisku na Paluchu czeka na adopcję

Schronisko na Paluchu im. Jana Lityńskiego jest domem tymczasowym dla około 600 zwierząt, które znalazły tam schronienie. Pochodzą one z różnych miejsc, każde ma swoją unikalną historię, ale jedno je łączy – potrzebę odnalezienia prawdziwego domu, pełnego ciepła i miłości. Władze stolicy aktywnie promują adopcję tych czworonożnych mieszkańców.

Schronisko dostarcza pomoc wielu psom i kotom, których losy bywają bardzo różne. Może to być grupa zagubionych szczeniaków czy kociąt, które ktoś porzucił w centrum miasta, starszy pies z problemami zdrowotnymi lub zaniedbane zwierzęta, które pracownicy schroniska odebrali podczas interwencji.

Niecałe cztery lata temu na terenie Mazur doszło do dramatycznego wydarzenia. W Radysach znaleziono zaniedbane psy przetrzymywane w fatalnych warunkach. Dzięki decyzji prezydenta Rafała Trzaskowskiego stołeczna placówka otworzyła swoje drzwi dla tych nieszczęśliwych zwierząt. Łącznie przyjęto wtedy aż 135 psów. W Schronisku na Paluchu zwierzaki otrzymały niezbędną opiekę, wsparcie weterynarzy, behawiorystów oraz wolontariuszy. Większość z nich udało się odnaleźć nowym, kochającym właścicielom.

Obecnie w schronisku pozostały cztery psy przybyłe z Radys: Szafran, Pesto, Burbon i Migdał. Nadal czekają one na swoją szansę na prawdziwy dom. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski apeluje, by nikt nie pozwolił, aby dożyły swoich lat w schronisku.

Burbon to inteligentny pies, który pragnie uczyć się nowych rzeczy, umie współpracować z człowiekiem i jest przyjazny dla innych psów. Migdał natomiast cieszy się z każdego wyjścia na spacer i uwielbia zabawki z piszczałkami. Pesto to łagodny i energiczny pies, który lubi towarzystwo innych psów i wolontariuszy. Szafran natomiast jest wrażliwym psem, który potrzebuje dużo uwagi i czasu od swoich opiekunów.

W Schronisku na Paluchu czeka jeszcze wiele innych zwierząt. Wśród nich m.in. Buba – pies z genetyczną wadą prowadzącą do ślepoty, Pitsky – mieszaniec Bulla i Husky’ego, Badu – dog niemiecki, który spędził 10 lat na łańcuchu oraz 10-letni Ozzy. Wszystkim tym zwierzętom potrzebny jest nowy, kochający dom.