45-latek z Tarczyna zatrzymany z amfetaminą na 20 tysięcy porcji handlowych

45-latek z Tarczyna zatrzymany z amfetaminą na 20 tysięcy porcji handlowych

Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału kryminalnego zapobiegli kolejnej potencjalnej dystrybucji narkotyków, po tym jak zabezpieczyli 20 tysięcy porcji handlowych amfetaminy w miejscu zamieszkania i piwnicy 45-letniego mieszkańca gminy Tarczyn. Mężczyzna spędzi teraz najbliższe trzy miesiące za kratami, zgodnie z decyzją sądu, który uwzględnił wniosek prokuratora.

Monitorując środowiska przestępcze w celu ekspresowego reagowania na wszelkie naruszenia prawa, funkcjonariusze otrzymali wiarygodne informacje o skrywaniu narkotyków przez wspomnianego mężczyznę. Te doniesienia skierowały ich do miejsca zamieszkania 45-latka, gdzie natychmiast przystąpili do sprawdzenia tych informacji. Efekty ich działań okazały się skuteczne.

Początkowo, udało im się odkryć niewielką ilość amfetaminy ukrytą pod poduszką w mieszkaniu podejrzanego. Przesłuchiwany mężczyzna twierdził, że substancja ta jest przeznaczona tylko na jego własne potrzeby. Znacznie większe zapasy narkotyków odkryli jednak w piwnicy należącej do 45-latka. W sumie, zabezpieczono substancje, z których możliwe jest wyprodukowanie ponad 20 tysięcy gotowych do sprzedaży porcji.

Znalezione narkotyki zostały skonfiskowane, a 45-latek rozpoczął Nowy Rok w policyjnej celi. Już następnego dnia postawiono mu zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków, co zgodnie z polskim prawem jest przestępstwem zagrożonym karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Sąd w Grójcu zaakceptował wniosek prokuratury i zdecydował o tymczasowym uwięzieniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.