29-letni Gruzin zatrzymany za liczne włamania do samochodów na warszawskim Śródmieściu

29-letni Gruzin zatrzymany za liczne włamania do samochodów na warszawskim Śródmieściu

Mężczyzna pochodzący z Gruzji, mający 29 lat, został aresztowany przed odpowiedzialnymi za zwalczanie przestępstw przeciwko mieniu funkcjonariuszami policji. Zarzuty przedstawione mężczyźnie wynikały z serii włamań do aut na terenie warszawskiego Śródmieścia, które wykonane były przez niego osobiście. W najbliższym czasie, obywatel Gruzji będzie musiał odsiedzieć w areszcie trzy miesiące, z tym że grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Lista włamań do samochodów na terenach Śródmieścia Warszawy wpłynęła do tamtejszego komisariatu w marcu. Incydenty te miały miejsce w szybkim tempie zarówno na Nowym Świecie, jak i w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Starania stróżów prawa z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu skierowane były na schwytanie 29-latka, który ostatecznie został aresztowany na Nowym Świecie.

Podczas przeszukania podejrzanego, stróże prawa odnaleźli rzeczy służące do popełniania przestępstw, wśród których były specjalnie zaostrzone klucze. W dodatku, funkcjonariuszom udało się zabezpieczyć radiotelefon oraz zagłuszacz sygnału GPS.

Przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I 29-letni mężczyzna usłyszał zarzuty po nocy spędzonej w policyjnym areszcie. Sąd, uwzględniając wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ, postanowił tymczasowo aresztować zatrzymanego na okres trzech miesięcy.

Pomimo to, iż skaza go czeka na pewno, istnieje możliwość, że otrzyma karę do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest nadal monitorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście-Północ.