Zatrzymany kierowca Citroena okazał się poszukiwanym przez sąd 33-latkiem

Zatrzymany kierowca Citroena okazał się poszukiwanym przez sąd 33-latkiem

Podczas rutynowej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy referatu patrolowo-interwencyjnego z Piaseczna, został zatrzymany mężczyzna prowadzący pojazd marki Citroen. Jak się później okazało, siedzący za sterami 33-letni kierowca był osobą poszukiwaną przez organy ścigania. Został on najpierw umieszczony w policyjnym areszcie, skąd później trafił do zakładu karnego. Czeka go tam rok pozbawienia wolności.

Każdego dnia na terenie powiatu piaseczyńskiego policjanci przemierzają ulice, upewniając się, że bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetem. Zajmują się egzekwowaniem prawa, podejmując dziesiątki interwencji i tropiąc tych, którzy lekceważą obowiązujące przepisy drogowe.

W czasie jednej z takich patroli ulicami Piaseczna, funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego miejscowej komendy postanowili dokonać kontroli drogowej pojazdu marki Citroen Berlingo. Za kierownicą samochodu siedział 33-letni mieszkaniec gminy Piaseczno. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w systemie policyjnym, okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piasecznie. Wydano za nim nakaz doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia jednorocznego wyroku pozbawienia wolności. Mężczyźnie postawiono zarzuty, umieszczono go w policyjnej celi, a następnie przekazano do placówki penitencjarnej, gdzie będzie odsiadywał nałożoną na niego karę.