Warszawska Burza Mózgów – otwarte spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych przyszłością stolicy

Warszawska Burza Mózgów – otwarte spotkanie dla mieszkańców zainteresowanych przyszłością stolicy

Serdecznie zapraszamy na Warszawską Burzę Mózgów, organizowaną przez stołeczny ratusz. Wydarzenie to skierowane jest do mieszkańców Warszawy, instytucji pozarządowych, ruchów miejskich oraz wszystkich tych, którzy pragną aktywnie wpływać na rozwój naszej stolicy. Zbiórka odbędzie się już tej soboty, 15 marca, w Centrum Kreatywności Targowa. Wszystkich, którzy nie będą mogli dołączyć do nas osobiście, zapraszamy do śledzenia wydarzenia online.

Podczas Warszawskiej Burzy Mózgów (WBM) omówione zostaną propozycje strategii rozwoju Warszawy na przyszłe lata (2040+). Od początku prac nad strategią zależy nam na zaangażowaniu mieszkańców naszej stolicy – to oni mają najwięcej do powiedzenia o przyszłości miasta. Jak podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, warszawianki i warszawiacy będą mogli przedstawić swoje pomysły na radzenie sobie z wyzwaniami, które nasze miasto będzie musiało podjąć w ciągu najbliższych 20 lat.

Format WBM wypracowany został podczas prac nad poprzednią strategią (#Warszawa2030). Jest to całodniowe spotkanie, podczas którego mieszkańcy mają możliwość dzielenia się swoimi pomysłami na przyszłość miasta. Tym razem to urzędnicy stołecznego ratusza będą pełnić rolę słuchaczy. Wszystkie zgłoszone propozycje, nawet te, które nie znajdą miejsca w programie WBM, będą brane pod uwagę podczas tworzenia strategii.

Warszawska Burza Mózgów odbędzie się 15 marca w Centrum Kreatywności Targowa przy ulicy Targowej 56. Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich i nie wiąże się z żadnymi kosztami, choć ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Spotkanie podzielono na sesje tematyczne, skupiające się na określonych celach strategicznych, takich jak: odpowiedzialna wspólnota i wygodna lokalność, funkcjonalna przestrzeń, twórcze środowisko oraz odporne miasto. Każda z sesji będzie zawierała krótkie prezentacje (do 10 minut) oraz dyskusję, podczas której uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami i zadać pytania.

Wszystko to będzie rejestrowane w formie zapisu audiowizualnego, zarówno transmisji wideo online, jak i dokumentacji fotograficznej.