Ukraincy zatrzymani w Warszawie za nielegalne korzystanie z cudzej karty bankowej

Ukraincy zatrzymani w Warszawie za nielegalne korzystanie z cudzej karty bankowej

Na warszawskich Bielanach, funkcjonariusze Policji zatrzymali parę podejrzanych o dokonanie transakcji na utraconej przez właścicielkę karcie płatniczej. Ukraińscy obywatele będą teraz musieli odpowiedzieć za nielegalne korzystanie z cudzej karty bankowej i włamanie do konta, co jest przestępstwem karalnym do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa wyszła na jaw kilka tygodni temu, kiedy poszkodowana kobieta zauważyła szereg nieznanych jej operacji przeprowadzonych za pomocą jej karty płatniczej. Wszystko razem stanowiło sumę prawie 900 złotych rozłożonych na 24 transakcje. Bez zwłoki zgłosiła to na komendę Policji.

Kiedy informacja o włamaniu na konto dotarła do bielańskich śledczych, natychmiast ruszyli do działania w celu odnalezienia sprawców. Śledztwo prowadzone było poprzez analizę transakcji, które pozwoliły na ustalenie wizerunku podejrzanych. Po kilku dniach intensywnych działań, na Bielanach zatrzymano dwoje obywateli Ukrainy – 34-letniego mężczyznę i 23-letnią kobietę.

Oboje już usłyszeli zarzuty związane z przywłaszczeniem karty płatniczej oraz włamaniem do konta bankowego. Jeśli zostaną uznani za winnych, grozi im surowa kara – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Całość procesu i dalszych czynności w tej sprawie jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz.