Ukraincy oskarżeni o liczne przestępstwa motoryzacyjne: trzy osoby zatrzymane, odzyskane auta wart pół miliona złotych

Ukraincy oskarżeni o liczne przestępstwa motoryzacyjne: trzy osoby zatrzymane, odzyskane auta wart pół miliona złotych

Akcja zakończona sukcesem – funkcjonariusze południowopraskiej „Kobry”, współpracując z CBŚP, odzyskali cztery samochody skradzione wcześniej, której wartość wynosi niemal pół miliona złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również elementy karoserii, sfałszowane dokumenty oraz amunicję. Efektem ich działań było zatrzymanie trzech osób. Główny podejrzany, 44-letni obywatel Ukrainy, odpowie za cztery różne zarzuty: dwie kradzieże samochodów metodą na włamanie i dwa razy paserstwo. Z kolei 40-letnia Ukrainka będzie musiała odpowiedzieć za cztery przypadki paserstwa pojazdów, podczas gdy 29-latek z tej samej narodowości zostanie oskarżony o cztery przestępstwa paserstwa i podrabianie dowodu osobistego oraz prawa jazdy. Wszystkie konfiskowane elementy, w tym amunicja, zostały przekazane do badań biegłym.

„Kobra” działająca w południowej Pradze w krótkim czasie efektywnie wykorzystała otrzymane i sprawdzone informacje dotyczące warsztatu samochodowego, w którym miały być przechowywane skradzione pojazdy. Działania podjęte przez policjantów były prowadzone we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej CBŚP.

Agentom udało się zbadać wszystkie niezbędne kwestie i ustalić szczegóły, po czym zjawili się w wyżej wymienionym warsztacie w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejscu znaleźli troje obywateli Ukrainy, którzy początkowo udawali zaskoczonych i twierdzili, że nie wiedzą, co może interesować policję. Jednak wszystko stało się jasne, gdy otworzyli garaże na terenie posesji i odnaleźli tam dwa auta marki Toyota Rav4 skradzione w Czechach oraz dwie Mazdy CX5 ukradzione w Niemczech i Holandii. Szacunkowa wartość samochodów wynosiła około pół miliona złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również dziewięć sztuk amunicji do badań biegłych oraz fragmenty karoserii kolejnych skradzionych Toyot i podrobione dokumenty, w tym dowód osobisty i prawo jazdy.

Zatrzymano trzech podejrzanych: 40-letnią kobietę, 44-latka i 29-latka. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową zgromadzili obszerne dowody. Współpracowali z Prokuraturą Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim podczas przeprowadzania tej operacji.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty od śledczych, które następnie rozszerzono w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. 40-letnia Ukrainka odpowie za cztery przypadki paserstwa samochodów, 44-letni obywatel Ukrainy usłyszał cztery zarzuty: dwie kradzieże samochodów po włamaniu i dwa razy paserstwo, a 29-latek za cztery paserstwa i podrabianie dowodu osobistego oraz prawa jazdy.

Prokuratura w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd zgodził się na to i cała trójka trafiła do aresztu. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.