Śledztwo w sprawie kradzieży roweru na warszawskiej Woli zakończone zatrzymaniem podejrzanego

Śledztwo w sprawie kradzieży roweru na warszawskiej Woli zakończone zatrzymaniem podejrzanego

Na terenie stołecznej dzielnicy Wola, funkcjonariusze specjalizujący się w walce z przestępstwami majątkowymi doprowadzili do aresztowania mężczyzny, który jest podejrzany o popełnienie kradzieży. W wyniku jego przestępczego czynu, ofiara straciła rower, który został skradziony z lokalnego osiedla. Po zatrzymaniu, podejrzany został oskarżony o kradzież, za co może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży roweru ze stołecznej dzielnicy Wola. Szacunkowa wartość skradzionego mienia to około 1500 złotych. Zgodnie z początkowymi ustaleniami, rower był zaparkowany przy jednym z bloków mieszkalnych na danym osiedlu. Zapis filmowy z monitoringu jasno pokazywał scenę kradzieży. Na nagraniu widoczny był mężczyzna, który zabiera rower i oddala się z terenu osiedla. Policjanci rozpoczęli śledztwo mające na celu identyfikację osoby uwiecznionej na nagraniu.

Dzięki intensywnej pracy śledczych, mężczyzna został zidentyfikowany i zatrzymany. Po zebraniu niezbędnych dowodów, podejrzany został postawiony w stan oskarżenia o kradzież. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Nadzór nad wszelkimi czynnościami prowadzonymi w toku tego postępowania sprawuje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.