Przestępca w przebraniu montera zatrzymany na Woli

Przestępca w przebraniu montera zatrzymany na Woli

Na terenie Woli, dzielnicy Warszawy, doszło do aresztowania przestępcy, który włamał się do mieszkania podając się za pracownika technicznego. Policja natknęła się na 42-latka w czasie dokonywania kradzieży w jednym ze zniszczonych lokali. Mężczyzna nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić powodów swojej obecności na miejscu zdarzenia. Jak się później okazało, to nie była jego pierwsza przestępcza aktywność tego typu.

Informację o podejrzanym mężczyźnie, poruszającym się po korytarzu bloku wielorodzinnego w stroju montera, funkcjonariusze otrzymali od jednego z mieszkańców. Policjanci natychmiast udali się pod podany adres. Gdy przybyli na miejsce, zauważyli uszkodzone drzwi jednego z mieszkań.

Wewnątrz lokalu natknęli się na rozgardiasz – przedmioty były rozrzucone po całym mieszkaniu, szafki i szuflady otwarte. Wszystko wskazywało na niedawno dokonane włamanie. W centrum tego chaosu znajdował się mężczyzna, który zdawał się być zaskoczony niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy. Ze zdezorientowania nie potrafił wyjaśnić powodów swojego pobytu w tym miejscu. Policjanci znaleźli również przy nim skradzione wcześniej klejnoty.

42-latek został zatrzymany na miejscu. Na miejsce wezwano grupę śledczą, która przeprowadziła oględziny. Właścicielom poszkodowanego mieszkania powiadomiono o zaistniałym incydencie i założono sprawę przestępstwa – jak poinformowała Marta Sulowska, nadkomisarz z komendy na Woli.

Śledztwo wykazało, że podejrzany wcześniej włamał się do innego mieszkania. Wobec mężczyzny postawiono dwa zarzuty włamania i kradzieży. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie, który został przyjęty przez sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.