Przebudowa skrzyżowania ulic Arkuszowej, Estrady i 3 Maja: bezpieczniej i efektywniej

Przebudowa skrzyżowania ulic Arkuszowej, Estrady i 3 Maja: bezpieczniej i efektywniej

Już tej wiosny rozpocznie się długo wyczekiwana przebudowa skrzyżowania na Bielanach, na przecięciu ulic Arkuszowej, Estrady oraz 3 Maja w miejscowości Mościska. Wykonawcą robót będzie firma Balzola, z którą niedawno podpisano umowę. Przewidywany termin zakończenia prac to rok od momentu ich rozpoczęcia.

Podjęte działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu na tym skrzyżowaniu. Planowane jest nie tylko wymiana nawierzchni jezdni, ale także dodanie nowych pasów przeznaczonych do skrętu. Ponadto powstaną chodniki oraz przystanek autobusowy, a droga zostanie wyposażona w nowe systemy odwodnienia i oświetlenia. Prace obejmują również modernizację sygnalizacji świetlnej oraz infrastruktury teletechnicznej, a także wymianę sieci wodociągowych, elektroenergetycznych i gazowych.

Cała ta inwestycja jest możliwa dzięki porozumieniu między m.st. Warszawą, województwem mazowieckim i gminą Izabelin, która finansuje projekt. Taka współpraca między samorządami świadczy o ich dążeniu do poprawy jakości życia mieszkańców, jak podkreśla Dorota Zmarzlak, wójt gminy Izabelin. Przebudowa tego kluczowego skrzyżowania usprawni komunikację dla mieszkańców Izabelina, dla których jest to „brama” do stolicy. Jest to również ważne dla warszawiaków, którzy często odwiedzają Puszczę Kampinoską.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 11,4 mln zł, a jego zakończenie planowane jest na rok od momentu rozpoczęcia prac.