Nieuczciwe praktyki biznesowe w postaci podsłuchów – jak sobie z nimi radzić?

Nieuczciwe praktyki biznesowe w postaci podsłuchów – jak sobie z nimi radzić?

Prowadzenie firmy nie jest łatwe, szczególnie gdy zarządza się dużą korporacją. Może bowiem okazać się, że konkurencja stosuje nieuczciwe praktyki, ale może też wyraźnie łamać prawo i aby zdobyć ważne dane, stosować podsłuchy. Bywają też sytuacje, że jakiś pracownik działa na Waszą niekorzyść bądź też jest wysłany przez konkurencję właśnie do śledzenia Waszych działań. Jeżeli podejrzewacie, że macie założony podsłuch, warto dowiedzieć się, czy można go wykryć.

Wykrywanie podsłuchów – co warto wiedzieć?

Podsłuchy nie kojarzą się już tylko ze służbami specjalnymi. Co gorsza taki sprzęt może kupić niemal każdy i przy inwestycji większej kwoty jakość tego podsłuchu może być duża. Można umieścić podsłuch w telefonie, ale też w biurze. Czy można w jakiś sposób wykryć podsłuchy? Na początek pamiętajcie, że należy zwracać uwagę na to, jak zachowuje się Wasz sprzęt, a mianowicie, jeżeli wyłącza się samoistnie bądź zawiesza się, to może się okazać, że jesteście podsłuchiwani. Zdecydowanie trudniejsza jest sytuacja, gdy chcecie sprawdzić, czy macie podsłuch w biurze. Możecie owszem przyglądać się swojemu otoczeniu i sprawdzić, czy jakiś obraz bądź segregatory nie zostały przesunięte. Ale prawda jest taka, że zauważenie czy wykrycie podsłuchu samodzielnie nie jest możliwe. Na szczęście można zdecydować się na usługę wykrywania podsłuchów z Warszawy. Może być ona wykonana przez profesjonalistów, którzy dysponują zaawansowanym technologicznie sprzętem. Co istotne potrafią wykryć naprawdę małe podsłuchy czy nawet kamery. Często stosowane jest urządzenie zwane wykrywaczem podsłuchów, ale nie należy ono do najtańszych. Łatwo też popełnić błąd przy posługiwaniu się nim, dlatego lepiej postawić na usługi profesjonalistów. Pamiętajcie, że jeżeli macie jakiekolwiek podejrzenia, że jesteście podsłuchiwani czy obserwowani, to jak najszybciej musicie reagować, gdyż zebrane informacje przez podsłuchujących mogą zostać wykorzystane przeciwko Wam. Możecie być szantażowani i zmuszani nawet do płacenia horrendalnych okupów.

Jak wykryć podsłuch w telefonie?

Bardzo często podsłuchy znajdują się w telefonach. Stosowanie takich podsłuchów pozwala poznać treść rozmów, ale podsłuchujący mają bardzo często dostęp nawet do wiadomości SMS. Warto sprawdzić, czy Wasz smartfon nie jest inwigilowany. Wykrywanie podsłuchów jest usługą, która jest bardzo pomocna. Możecie poznać prawdę, kto działa na Waszą niekorzyść, ale też uniknąć szantażu, utraty danych czy płacenia wysokich okupów. Wykrywacze to urządzenia, które działają, analizując sygnały, a dokładnie wykrywają różnego rodzaju sygnały radiowe, które emitowane są przez urządzenia podsłuchujące. Tutaj zasada jest prosta, im bliżej podsłuchu, tym sygnały są wyraźniejsze. Czy można wykryć podsłuch samodzielnie? W teorii tak, ale można też się zdradzić przez niewłaściwe działanie. Z tego też powodu usługi profesjonalistów z firmy detektywistycznej są jak najlepszym wyborem. Macie wtedy pewność, że praca zostanie wykonana szybko, ale i bezpiecznie, a osoby, które Was podsłuchują o tym się nie dowiedzą.

Również w komputerach czy laptopach mogą być umieszczane podsłuchy. Na szczęście profesjonaliści i z tym problemem sobie poradzą. Zachowają przy tym dyskrecję. Musicie jeszcze pamiętać, że udając się do biura firmy zajmującej się wykrywaniem podsłuchów lepiej nie mieć przy sobie nawet telefonu, tak aby nie zdradzić się. Możecie wykorzystywać łączność z firmą na bezpiecznej linii. Do tego celu dobrze sprawdzają się stare telefony GSM. Przy sobie nie możecie mieć żadnych urządzeń elektronicznych. Nie należy też dojeżdżać własnym samochodem. Lepiej wybrać transport miejski i co ważne, nie możecie nikomu mówić, że macie podejrzenia o założonym podsłuchu.